CCA a desemnat arbitrul de la FCSB – ”U” Cluj! A fost criticat dur de Gigi Becali în trecut

• Media: Liga Digisport, vineri, 17:00, DGS 1

• Media: Fotbal Club, vineri, 22:15, Digi Sport 1

În sezonul precedent, băieții pregătiți de Elias Charalambous și Mihai Pintilii au câștigat titlul, iar acum pornesc la drum către apărarea trofeului, după ce au defilat în primele două meciuri oficiale ale sezonului, 3-0 cu Corvinul Hunedoara (Supercupa României) și 7-1 cu Virtus (preliminariile UEFA Champions League).

Adrian Cojocaru, arbitrul de la FCSB – ”U” Cluj

Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA) l-a delegat la acest meci pe Adrian Cojocaru, ”centralul” care, de-a lungul timpului, a fost criticat în mai multe rânduri de Gigi Becali, patronul celor de la FCSB.

Tușierii de la această partidă vor fi Ovidiu Artene și Alexandru Filip, iar în camera VAR se vor afla Cătălin Popa și Iulian Călin.

• Arbitrul de rezervă al întâlnirii este George Găman.

Adrian Cojocaru a condus și partida dintre Sepsi și FCSB, scor 1-0, din etapa a 25-a a sezonului trecut de SuperLigă, iar patronul campioanei României a dezvăluit discuțiile purtate de jucători în legătură cu arbitrajul.

‘Domne, nu mai suportăm așa ceva!’. Țipau la staff: ‘Nu putem să jucăm fotbal așa. Nu putem să jucăm fotbal așa’. Și fără să dai fault. Și dup-aia, după pauză, a mai fost cât de cât așa… Adică și-a dat seama. Bine, n-a fost împotriva noastră. Dacă era nu mai dădea trei minute de prelungiri, dădea cinci”, spunea Gigi Becali la vremea respectivă, la Fanatik.

În 2019, același Gigi Becali îl critica pe arbitrul Cojocaru după un meci cu Concordia Chiajna, terminat cu scorul de 0-0.

”Una peste alta, am avut penalty clar. Al doilea galben la Ropotan, nu? De ce se întâmplă asta? Pentru că pot. Acest arbitru e prea slab. Îi dă lui Man cu piciorul în cap în careu, ce contează ce minut e? Cojocaru ăsta nu mai creşte şi el în valoare, îl ştiu de când era copil…!? Du-te, mă, tată acasă, dă-ţi demisia. Cum să nu vezi aşa ceva?”, afirma Gigi Becali la Digi Sport.

Etichete: u cluj , adrian cojocaru , fcsb , fcsb u cluj

Pe ce se bazează Zamalek în cazul lui Boupendza + Ce apare în TMS în dreptul atacantului de 5 milioane de euro

Handbal: Dinamo - Fredericia, joi, 19:45, DGS 2 Liga 2: FCU Craiova - Unirea Ungheni,… Read More

Câți bani încasează FCSB, dacă Dennis Man se transferă de la Parma! Anunțul lui Gigi Becali

Declarația lui Gabi Balint care-l va enerva pe Gigi Becali. ”Psihologic, îl văd afectat”