Cât ghinion! A fost scos pe targă, la primul meci ca titular în Liga 1. Primul verdict al medicilor

• Premier League: Man. United – Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi – FCSB, duminică, 21:30, DGS 1

În premieră, mijlocașul central a fost trimis încă din primul minut al partidei Rapid – Oțelul de către Dorinel Munteanu.

Cristian Chira s-a accidentat în Rapid – Oțelul

După o primă repriză solidă, Chira a rezistat mai puțin de cinci minute în cea de-a doua parte și a fost nevoit să iasă de pe teren.

În minutul 48, tânărul fotbalist s-a accidentat la gleznă și a avut nevoie de intervenția medicilor. Mijlocașul nu a mai putut continua partida și a fost scos de către doctori pe targă două minute mai târziu.

• În locul acestuia, Dorinel Munteanu a decis să-l introducă pe teren pe atacantul bosniac Stipe Juric (25 de ani).

După prima analiză a medicilor, verdictul este crunt pentru Cristian Chira. Fotbalistul lui Dorinel Munteanu ar fi suferit o fractură la gleznă.

VIDEO cu accidentarea lui Cristian Chira:

Echipe de start de la Rapid – Oțelul

Rapid (4-2-3-1): Siegrist – Cr. Manea, Ignat, Pașcanu, Borza – Christensen, Kait – R. Pop, Hasani, Petrila – Burmaz

• Rezerve: Aioani, Onea, Săpunaru, Blazek, Braun, Vulturar, Gojkovic, Mendes, Grameni, Micovschi, Emmers, Jambor
  • Antrenor: Marius Șumudică

Oțelul (4-3-3): I. Popescu – D. Maftei, Zivulic, Stefanovic, M. Silva – Lameira, Chira, Teles – Frederic, Cisotti, A. Pop

• Rezerve: Kovalov, Adăscăliței, Gallo, Zhelev, Tănasă, I. Neagu, N. Roșu, Duric, M. Cojocaru, L. Andronache, Juric, Hofman
  • Antrenor: Dorinel Munteanu

Etichete: liga 1 , rapid , otelul , dorinel munteanu , superliga , cristian chira

România, pusă la respect de Ungaria! Probleme pentru naționala lui Florentin Pera înainte de EURO 2024

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

Osasuna – Barcelona 4-2. Catalanii au suferit prima înfrângere din acest sezon în campionat

Scandal în timpul meciului Rapid – Oțelul: ”Dacă nu ștergi, te bat”. Scene ”incredibile” în Giulești: ”Luați-l pe ăsta”

Juri Cisotti a dezvăluit rețeta succesului după Rapid – Oțelul 0-0! Cum reușește să fie integralist meci de meci

Mesajul lui Dorinel Munteanu pentru criticii săi, după ”episodul David Maftei”: ”Au schimbat macazul”

6 ore ago

Căpitanul-surpriză al Rapidului, după încă un meci fără succes în Giulești: ”Spun asta mereu când facem egal sau când pierdem”