Carlo Ancelotti a stabilit un nou record! Este singurul antrenor din istorie care a cucerit 5 Ligi ale Campionilor ca antrenor

Antrenor: Edin Terzic

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Nacho, Rüdiger, Mendy – Valverde, Kroos, Camavinga – Bellingham – Rodrygo, Vinícius Júnior

Antrenor: Carlo Ancelotti

Toni Kroos, standing ovation în finala Champions League! Luka Modric l-a înlocuit în ultimul meci la Real Madrid

Toni Kroos a avut parte de un standing ovation în finala Champions League! Real Madrid a cucerit pentru a 15-a oară cel mai important trofeu european, după ce a învins-o pe Borussia Dortmund, scor 2-0.

Finala de pe stadionul Wembley a reprezentat şi ultimul meci la Real Madrid pentru Toni Kroos. Mijlocaşul german se va retrage din activitate după EURO 2024.

După al doilea gol al madrilenilor, marcat de Vinicius, Carlo Ancelotti a decis să îi ofere un moment de neuitat lui Toni Kroos. În minutul 85, germanul a părăsit terenul şi a avut parte de un standing ovation pe legendarul Wembley, după ce a salutat peluza în care se aflau fanii lui Real Madrid.

Pentru ca finalul să fie cu adevărat de poveste, cel care a intrat în locul său pe teren a fost Luka Modric, croatul alături de care Kroos a scris istorie la mijlocul terenului pentru Real Madrid. De altfel, Toni Kroos a părăsit terenul şi cu o pasă decisivă în finala de pe Wmebley, după ce a executat cornerul din care a înscris Dani Carvajal în minutul 74.

Simina PREDA

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

2 ore ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

2 ore ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

2 ore ago

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

2 ore ago

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

2 ore ago

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More