Borna negativă atinsă de Spania, prima dată după zece ani şi 112 meciuri! Ce s-a întâmplat în victoria cu Croaţia

Panică pentru Spania, înaintea duelului „de foc” cu Italia

Panică pentru Spania, înaintea duelului „de foc” cu Italia, din Grupa B de la EURO 2024. Doi titulari ai naţionalei lui Luis de la Fuente au ieşit accidentaţi din partida cu Croaţia.

Chiar unul dintre marcatorii partidei, şi căpitanul Spaniei, Alvaro Morata, a ieşit accidentat din duelul cu Croaţia. Atacantul lui Atletico Madrid a simţit un discomfort la piciorul drept în minutul 67 al partidei, şi a fost înlocuit imediat de Mikel Oyarzabal.

Al doilea jucător care s-a confruntat cu probleme medicale în meciul cu Croaţia a fost Rodri. Mijlocaşul lui Manchester City a fost schimbat în minutul 85, în locul său fiind trimis în teren Zubimendi.

Presa din Spania anunţă faptul că accidentările celor doi jucători nu sunt grave şi ar putea evolua totuşi în duelul cu Italia. În privinţa lui Rodri există mai multe semne de întrebare, dat fiind faptul că mijlocaşul este jucătorul din lotul Spaniei cu cele mai multe minute bifate în acest sezon. În meciul cu Croaţia, Rodri a ajuns la nu mai puţin de 5000 de minute petrecute pe teren, în această stagiune.

Alvaro Morata a confirmat faptul că e gata să joace contra Italiei. Atacantul, care a devenit al treilea cel mai bun marcator din istoria EURO, a transmis că accidentarea sa nu este una serioasă.

Simina PREDA

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More

3 ore ago

Rapid vrea să dea o lovitură pe piața transferurilor

3 ore ago

Promisiunea făcută de ”Tricolorul” care a fost titular în toate meciurile României de la EURO

3 ore ago

Kylian Mbappe a făcut o reverență în fața lui Cristiano Ronaldo, iar apoi i-a transmis un mesaj războinic

3 ore ago

Atmosfera de la Supercupa României! Cum arată tribunele stadionului din Ghencea

3 ore ago

„Este unic, a scris istorie!” Kylian Mbappe, cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo înainte de Portugalia – Franţa

Kylian Mbappe a folosit cuvinte uriaşe despre Cristiano Ronaldo, înainte de meciul Portugalia – Franţa,… Read More