Bayern – Real Madrid 2-2. Vinicius a reușit o ”dublă” și finalista Champions League se va decide în Spania!

• BASCHET: Fenerbahce – Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund – PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

Astfel, finalista Champions League se va decide la returul de pe Santiago Bernabeu.

Bayern – Real Madrid 2-2

Cele două formații au început în forță duelul de pe Allianz Arena. Gazdele au ratat mai multe ocazii, iar Real Madrid a deschis scorul prin Vinicius în minutul 24.

Bavarezii au reușit remontada în doar patru minute în repriza secundă. Leroy Sane a adus egalarea, iar Harry Kane a dus-o pe Bayern în avantaj după ce a transformat o lovitură de la 11 metri.

Vinicius Jr a reușit o ”dublă” pentru Real Madrid, minutul 83, după ce a punctat de la punctul cu var, și a stabilit scorul final al partidei.

VIDEO Rezumat Bayern Munchen – Real Madrid 2-2

Min 90+3: Final de meci pe Allianz Arena!

Min 83: Gooool Real Madrid! Vinicius a restabilit egalitatea din penalty!

Min 82: Real Madrid a primit penalty pentru un fault asupra lui Rodrygo.

Min 79: O nouă ocazie pentru Real Madrid! Vinicius a șutat puternic la colțul scurt, dar Neuer a respins mingea în corner cu pieptul.

Min 71: Ce ocazie pentru Bayern! Laimer a trimis mingea cu capul spre poartă, dar balonul a ajuns în brațele lui Lunin după devierea lui Rudiger.

Min 57: Gooool Bayern Munchen! Harry Kane a transformat lovitura de la 11 metri.

Min 56: Jamal Musiala a fost faultat în careu, iar Bayern a primit o lovitură de la 11 metri.

Min 53: Gooool Bayern! Leroy Sane a restabilit egalitatea cu un șut la colțul scurt din marginea careului.

Min 51: Ce ocazie pentru Real Madrid! Kroos a șutat puternic la colțul lung, dar Neuer a intervenit în ultimul moment.

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45+1: Final de primă repriză la Munchen. Real Madrid conduce la pauză cu 1-0.

Min 42: Ocazie Bayern Munchen! Kane a executat o lovitură liberă din marginea careului, dar șutul său s-a dus doar pe lângă poartă.

Min 24: Gooool Real Madrid! Vinicius a ajuns la pasa lui Kroos și l-a învins pe Neuer la prima ocazie a ”Galacticilor”!

Min 9: Bayern a recuperat mingea la mijlocul terenului, iar Kane a șutat puternic către poarta lui Lunin. În cele din urmă, balonul s-a dus doar peste poartă.

Min 6: Ocazie Bayern Munchen! Kane a șutat din colțul careului, dar Lunin a prins mingea fără probleme.

Min 1: A început meciul!

ECHIPELE DE START

• Bayern Munchen: Neuer, Kimmich – Dier – Kim – Mazzraoui,  Laimer, Goretzka – Sane, Muller, Musiala – Kane

Rezerve: Choupo-Moting, Davies, Gnabry, Guerreiro, Pavlovic, Peretz, Tei, Ulreich, Upamecano, Zaragoza

Antrenor: Thomas Tuchel

• Real Madrid: Lunin, Vasquez – Nacho, Rudiger – Mendy, Valverde – Tchouameni – Kroos, Rodrygo – Bellingham – Vinicius.

Rezerve: Arrizabalaga, Camavinga, Ceballos, Courtois, Diaz, Garcia, Guler, Joselu, Militao, Modric.

Antrenor Carlo Ancelotti:

Bavarezii s-au calificat în penultimul act al celei mai galonate competiții intercluburi după ce au trecut de Arsenal, scor 3-2 la general. De partea cealaltă, Real Madrid a eliminat-o dramatic pe Manchester City, după loviturile de departajare. A fost 3-3 în tur și 1-1 în mașna secundă.

Bayern – Real e un clasic al UEFA Champions League. Cele două formații s-au întâlnit de 26 de ori în total și de 8 ori în ultimii 12 ani, cel mai recent în 2018, tot în semifinale.

Ultimele 5 dueluri directe au produs spectacol total: s-au marcat 20 de goluri. În precedentele 3 duble, câștig de cauză a avut de fiecare dată Real Madrid.

Etichete: semifinale liga campionilor , semifinala champions league , bayern real , bayern munchen-real madrid

Mihai Pintilii și Elias Charalambous au reacționat, după victoria clară a FCSB-ului din Supercupă

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More

5 minute ago

A venit “nota de plată”: 12 luni de suspendare pentru pariuri!

Victor Pițurcă nu s-a ferit să spună ce crede despre Adrian Mutu: “Nu ești bărbat adevărat!”

Ilie Dumitrescu s-a convins de Marius Ștefănescu după un singur meci la FCSB

Florin Maxim a numit jucătorul FCSB-ului care a ”turnat plumb în ghete” Corvinului, în Supercupa României

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More