Categories: Alte Sporturi

Bayern Munchen, victorie categorică la debutul oficial al lui Vincent Kompany

• SuperLiga: FC Botoșani – UTA, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB – Poli Iași, sâmbătă, 22:00, DGS 1

Acesta a fost primul meci oficial ca antrenor al lui Vincent Kompany (38 de ani) pe banca tehnică a fostei campioane din Bundesliga.

Bayern Munchen a ”zdrobit-o” pe Ulm și s-a calificat în turul II al Cupei Germaniei

Bayern Munchen a deschis scorul în acest meci în minutul 12 prin veteranul Thomas Muller (34 de ani), care a marcat din pasa decisivă a lui Joshua Kimmich. Ulterior, trei minute mai târziu (minutul 15), mijlocașul ofensiv a realizat ”dubla”, după ce a fost servit excelent de Serge Gnabry.

”Bavarezii” au reușit să mai marcheze două goluri în finalul partidei prin Kingsley Coman (minutul 79) și golgheterul din sezonul trecut Harry Kane (minutul 90+3) și să-i creioneze un debut excelent lui Vincent Kompany pe banca tehnică a fostei multiple campioane din Bundesliga.

Echipa de start a lui Bayern din acest meci: Neuer – Stanisic, Kim, Upamecano, Guerreiro – Kimmich, Pavlovic – Gnabry, Musiala, Tel – Muller

Rezerve: Coman, Davies, Dier, Irakunda, Kane, Laimer, Olise, Palhinha, Ulreich

În prima etapă din noul sezon al Bundesligii, Bayern Munchen va avea un meci extrem de complicat. Concret, ”Bavarezii” vor evolua, în deplasare, împotriva celor de la Wolfsburg, unde actuala trupă a lui Kompany s-a impus greu în stagiunea precedentă, scor 2-1.

• Partida dintre cele două formații este programată pe 25 august (duminică), de la 16:30, și va putea fi urmărită în direct pe canalele Digi Sport

Etichete: bayern munchen , cupa germaniei , vincent kompany , ulm

admin

Taxă pe lux! Cât trebuie să plătească Ion Țiriac pentru ”bijuteria” pe care a luat-o ”gratis”: ”Nu știu de ce nu am două”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

50 de minute ago

Mesajul acid al lui Dan Petrescu pentru FCSB, imediat după CFR – UTA 1-3

51 de minute ago

Rapid – Oțelul 0-0. ”Remiză albă” în Giulești, iar echipa lui Marius Șumudică rămâne pe loc de play-out

28.09.2024, 23:25 Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi -… Read More

Osasuna – Barcelona 3-1, ACUM, la Digi Sport 2. Catalanii, aproape de prima înfrângere din La Liga

Victor Angelescu nu s-a mai abținut după ce Rapid a rămas FĂRĂ victorie în Giulești! Reacția lui Dan Șucu

Rapid – Oțelul Galați 0-0. Ocazie uriaşă ratată de gălăţeni! Duel „de foc” în Giuleşti

Min. 1: A început partida! Echipele de start: Rapid (4-2-3-1): Siegrist – Cr. Manea, Ignat,… Read More