Bayer Leverkusen, victorie uluitoare cu un gol marcat în minutul 90+11. PSG a umilit-o pe Montpellier

Bayer Leverkusen a obţinut o primă victorie uluitoare în acest sezon, cu un gol marcat în minutul 90+11. Lerverkusen s-a impus cu 3-2 în deplasarea de la Monchengladbach. În Franţa PSG câştigat cu 6-0 partida cu Montpellier.

Bayer Leverkusen a condus cu 2-0, după golurile marcate în prima repriză de Xhaka şi Wirtz. Gazdele au revenit fantastic şi au egalat la 2. Când toată lumea credea că meciul se va termina la egalitate, Leverkusen a dat lovitura în al 11-lea minut de prelungire prin Wirtz, dintr-un penalty obţinut cu ajutorul VAR.

Bayer Leverkusen, victorie uluitoare cu un gol marcat în minutul 90+11

Startul meciului de pe Borussia-Park părea să aducă echipei campioane, Bayer Leverkusen, o victorie facilă în faţa Borussiei Monchengladbach. Granit Xhaka, în minutul 12, şi Florian Wirtz, în minutul 38, au pus pe tabelă un 2-0 pentru oaspeţi. Borussia a revenit însă în partea secundă. Nico Elvedi a redus din diferenţă, în minutul 59, iar Tim Kleindienst a egalat în minutul 85. Însă în minutul 90+11un fault al lui Itakura asupra lui Adli, în suprafaţa de pedeapsă, a adus un penalti pentru Leverkusen. Wirtz a şutat, portarul Omlin a respins în faţă şi tot Wirtz a înscris aducând victoria campioanei, Bayer Leverkusen, cu scorul de 3-2.

PSG a umilit pe Montpellier

În Franţa, PSG a umilit pe Montpellier şi a câştigat la scor de tenis: 6-0. Barcola, cu o dubl[, Asensio, Hakimi, Zaire-Emery şi Lee Kang-In au marcat.

Leverkusen a câştigat dramatic Supercupa Germaniei

Bayer Leverkusen a câștigat şi Supercupa Germaniei după o nouă remontada de senzație! Campioana Germaniei a făcut spectacol și a cucerit un nou trofeu. Echipa lui Xabi Alonso a început bine duelul cu Stuttgart. Campionii din Bundesliga au deschis scorul încă din minutul 11, prin Boniface.

3,5 milioane de euro – transferul lui Ianis Hagi

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

28 de minute ago

Schimbare radicală la Real Madrid: “Antrenorul ne-a dat libertate să alegem”

Anunțul făcut de FRF, după ce biletele pentru meciul cu Cipru s-au epuizat în doar 75 de minute

FIFA a actualizat clasamentul mondial! Pe ce loc e România, după victoriile din Liga Națiunilor

Ce se întâmplă cu Iacob, jucătorul ”dat dispărut de la Rapid”

Brugge – Dortmund 0-3. Nemții s-au distrat și au câștigat în prima etapă din Champions League