Bayer Leverkusen și-a respectat statutul! Gol în minutul 90+11 și victorie. Xhaka a deschis balul cu un eurogol

• Premier League: Man. City – Ipswich, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Dinamo – Univ. Craiova, sâmbătă, 22:00, DGS 1

Partida a putut fi urmărită în direct pe Digi Sport 3, dar și pe site-ul digisport.ro și în în aplicația Digi Sport, de abonații Digi România.

Monchengladbach – Bayer Leverkusen 2-3. Campioana Germaniei a dat lovitura în minutul 90+11

Campioana Germaniei a deschis scorul după doar 12 minute, când Granit Xhaka a ajuns la o minge respinsă de apărarea gazdelor și a trimis puternic de la mare distanță în vinclul porții.

Bayer Leverkusen și-a dublat avantajul în minutul 38 al partidei, după ce Florian Wirtz a punctat pentru 2-0. Gazdele au încercat să reducă din diferență, dar golul marcat în minutul 43 de către Tim Kleindienst a fost anulat pentru un fault în atac.

Este important de precizat că partida a fost întreruptă în startul reprizei secunde din cauza unor incidente din tribune.

În cele din urmă, Monchengladbach a reușit să reducă din diferență prin Nico Elvedi, în minutul 59. Mai mult, gazdele au egalat cu cinci minute înainte de finalul timpului regulamentar prin Kleindienst.

Bayer Leverkusen și-a respectat statutul de campioană și a reușit să câștige cele trei puncte grație reușitei lui Wirtz din prelungirile partidei, minutul 90+11.

Wirtz a ratat inițial o lovitură de la 11 metri, dar a reușit să trimită mingea în poartă ulterior.

VIDEO Rezumatul partidei Monchengladbach – Bayer Leverkusen

Etichete: bayer leverkusen , monchengladbach

UEFA a scris un singur cuvânt pe internet, după ce Bayern a marcat nouă goluri cu Dinamo Zagreb

Champions League: Bologna - Șahtior, miercuri, 19:45, DGS 1 Champions League: Manchester City - Inter,… Read More

Sporting Lisabona – Lille 2-0. Debut cu dreptul în Champions League pentru portughezi

Verdictul a fost dat în direct după prima seară de UEFA Champions League: ”Va fi campioană!”

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Marseille l-a adus pe Adrien Rabiot