„Aveam nevoie de mai mult curaj” Ce a spus Zeljko Kopic despre obiectivul lui Dinamo după înfrângerea cu U Cluj

Cîrjan a punctat că Dinamo joacă un fotbal frumos, iar obiectivul este accederea în play-off.

„(n.r: Ce crezi că a făcut diferenţa pentru U Cluj? A fost echilibrat meciul) Nu ştiu cât de echilibrat a fost meciul. În prima repriză i-am dominat, ne-am creat foarte multe ocazii. Din păcate, nu am reuşit să înscriem.

În a doua repriză s-a văzut experienţa, au făcut faulturi tactice. Au înscris cu o minge deviată, asta a fost soarta meciului.

Nu şi-au creat foarte multe ocazii, poate un şut al lui Blănuţă de la 20 de metri, în rest nu îmi amintesc nimic. Asta a fost, mergem acum la echipele naţionale, ceilalţi în vacanţă şi vom reveni mai puternici.

Nu ne afectează absolut deloc. În prima repriză ne-am creat ocazii, am ţinut de minge. O să fie din ce în ce mai bine.

Asta ne dorim, să intrăm în play-off. Suntem o echipă care joacă un fotbal foarte frumos, nu sunt multe echipe care joacă aşa cum jucăm noi”, a spus Cătălin Cîrjan pentru digisport.ro, după U Cluj – Dinamo 1-0.

Apariție spectaculoasă în Champions League! E văzut extrem de rar la meciuri de fotbal

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

8 minute ago

Monaco – Barcelona 2-1, Atalanta – Arsenal 0-0, Atletico – Leipzig 1-1, Brest – Sturm Graz 2-1, ACUM, DGS 1, 2, 3&4

Denis Drăguș, huiduit de fanii lui Trabzonspor! Cum a reacționat atacantul român

9 minute ago

Xavi vrea să revină la Barcelona

MERCATO 2024 | Toate transferurile verii sunt AICI. Anthony Martial a semnat

”Am crezut ca arbitrul e Bernardo Silva”. Ce l-a bulversat pe fotbalistul lui Manchester City în meciul cu Inter