Au apărut imaginile! Florinel Coman a marcat superb din lovitură liberă pentru Al-Gharafa

• Conference League: Universitatea Craiova – Maribor, joi, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Dinamo – Gloria Buzău, vineri, 22:00, DGS 1

În schimbul lui Florinel Coman, FCSB a încasat în această vară suma de 5.250.000 de euro.

Florinel Coman, gol din lovitură liberă direct în vinclu pentru Al-Gharafa

După ce Apollon Limassol a deschis scorul în minutul 18, Florinel Coman a restabilit egalitatea partidei în minutul 50.

Fostul jucător de la FCSB a marcat spectaculos pentru Al-Gharafa: a executat perfect o lovitură liberă din marginea careului mare, iar mingea s-a dus direct în vinclul porții adverse. Românul a fost felicitat de toți colegii pentru reușita sa.

La câteva ore bune de la disputarea jocului cu Apollon Limassol, pe internet au apărut și imaginile cu reușita spectaculoasă a lui Florinel Coman.

@07_coman

🫵🏾🙏🏽☝🏾🐅

♬ Football Champs (Overdue) – SNC

Odată cu această partidă, Al-Gharafa și-a terminat stagiul de pregătire. Qatarezii vor juca prima partidă oficială din noul sezon contra formației Al-Khor, pe 9 august, iar Florinel Coman este așteptat să fie titular și în acea confruntare.

Unul dintre partenerii săi din atac este Joselu (34 de ani), atacantul care a evoluat în sezonul precedent în tricoul celor de la Real Madrid.

Noua echipă a lui Florinel Coman a încheiat pe locul trei în ediția trecută a primei ligi din Qatar.

• 7 milioane de euro este cota de piață a lui Florinel Coman, conform site-ului de specialitate Transfermarkt.
  • Până în iunie 2027 are fostul fotbalist de la FCSB contract cu Al-Gharafa, cu opțiune de prelungire pentru încă un sezon.

Florinel Coman e căsătorit cu Ioana Timofeciuc

Etichete: al gharafa , gol florinel coman , florinel coman al-gharafa

Manchester City riscă să fie exclusă din PATRU competiții

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

34 de minute ago

Revenire ”de 100.000.000€” la Real Madrid

FC Bihor – Steaua București 0-1, ACUM, Digi Sport 1. Nicio înfrângere pentru “roș-albaștri” în acest sezon