Categories: Alte Sporturi

Argentina a învins-o cu 2-0 pe Peru, fără Leo Messi pe teren. Canada, 0-0 cu Chile, în celălalt meci al grupei

• Media: Fotbal Club, duminică, 17:30, DGS 1

• Fotbal: FCSB, drumul spre titlu, duminică, 19:00, DGS 1

Echipa Argentinei, deţinătoarea titlului, ce obţinuse deja biletele pentru sferturi de finală după victoriile din meciurile cu Canada şi Chile, a fost primită pe Hard Rock Stadium din Miami de o mare de suporteri alb-albaştri. Peru avea nevoie de un succes pentru a mai spera în calificare.

Argentina, victorie fără Leo Messi în teren. Remiză albă între Canada și Chile

Fanii locali, care îl văd pe Lionel Messi jucând la Inter Miami de anul trecut, au fost de această dată lipsiţi de prezenţa starului argentinian, care a fost menajat.

Cu Angel Di Maria căpitan în această seară, Argentina a înscris prin Lautaro Martinez, în minutele 47 şi 76. Atacantul are patru goluri la Copa America 2024. Leandro Paredes a ratat un penalty în minutul 72, mingea trimisă de el nimerind bara.

Argentina a terminat grupa cu 9 puncte, maximum posibil, şi va juca în sferturi de finală cu echipa clasată pe locul 2 în Grupa B, joi la Houston (Texas).

Pe locul 2 în Grupa A a încheiat Canada, după egalul de sâmbătă, 0-0 cu Chile. Sud-americanii au rămas în zece oameni în minutul 27, când fundaşul stânga Gabriel Suazo a luat al doilea cartonaş galben. Canada a încheiat grupa cu 4 puncte, Chile cu 2 puncte, iar Peru cu un singur punct.

În sferturi, Canada va întâlni prima clasată din Grupa B, vineri la Arlington (Texas), notează Agerpres.

Etichete: leo messi , argentina , chile , canada , peru , copa america

admin

Mihai Pintilii și Elias Charalambous au reacționat, după victoria clară a FCSB-ului din Supercupă

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More

29 de minute ago

A venit “nota de plată”: 12 luni de suspendare pentru pariuri!

Victor Pițurcă nu s-a ferit să spună ce crede despre Adrian Mutu: “Nu ești bărbat adevărat!”

Ilie Dumitrescu s-a convins de Marius Ștefănescu după un singur meci la FCSB

Florin Maxim a numit jucătorul FCSB-ului care a ”turnat plumb în ghete” Corvinului, în Supercupa României

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More