Categories: Alte Sporturi

Anglia își știe deja adversarul din sferturile EURO 2024, după ”chinul” cu Slovacia

• Media: Digi Sport Special, luni, 17:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, luni, 20:55, DGS 1

Englezii au fost conduși cu 1-0 până în minutul 90+5, când Jude Bellingham a egalat cu un gol superb. La două minute de la startul prelungilor, Harry Kane a marcat golul calificării englezilor, care o vor întâlni pe Elveția în sferturile de finală.

Anglia, chin, dar calificare în sferturile EURO 2024

Din cauza jocului prestat timp de 94 de minute cu Slovacia, Anglia a devenit ținta ironiilor pe internet. Cele mai tari meme-uri, în galeria foto de mai jos.

Elveția este adversarul Angliei din sferturile de finală de la EURO 2024, dar adversara României s-a calificat de o cu totul altă manieră. Formația antrenată de Murat Yakin a trecut clar de Italia, campioana en-titre, scor 2-0.

Tabloul fazelor eliminatorii de la EURO 2024

Câștigătoarea meciului dintre Anglia și Elveția va juca în semifinalele EURO 2024 cu una dintre România, Olanda, Austria și Turcia.

Etichete: anglia slovacia , optimi euro 2024

admin

Presa germană a numit ”dezamăgirea” de la EURO 2024

Media: Digi Sport Special, duminică, 19:00, DGS 1 Media: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1… Read More

16 secunde ago

Rămas liber de contract, Florin Niță a rupt tăcerea: ”Fals!”

18 secunde ago

FC Botoșani, victorie în ”Derby-ul Moldovei” înainte de începutul SuperLigii

19 secunde ago

Câți bani a primit Istvan Kovacs de la UEFA pentru participarea la EURO 2024, turneu la care a intrat în istorie