Categories: Alte Sporturi

Ancelotti, singurul antrenor care a cucerit de 5 ori Champions League. De ce l-a certat pe Vinicius

• Media: Digi Sport Special, duminică, 20:30, DGS 1

• Minifotbal: Romania – Polonia, duminică, 21:40, DGS 1

Italianul a dezvăluit la final de ce l-a certat pe Vinicius și a recunoscut că a fost foarte nemuțumit de jucătorii lui după primele 45 de minute.

Carlo Ancelotti a dezvăluit că a fost nemulțumit de jucătorii săi în prima repriză și a recunoscut că l-a certat pe Vinicius

Real Madrid a câștigat al 15-lea trofeu al Ligii Campionilor după ce s-a impus cu 2-0 finala de la Londra în care a înfruntat Borussia Dortmund. Daniel Carvajal a deschis scorul, iar Vinicius a stabilit scorul final. Carlo Ancelotti a acordat un interviul pe gazon, după ce echipa sa a câștigat și a dezvăluit că la pauză și-a certat jucătorii și în special pe starul brazilian.

”L-am certat puţin în prima repriză. În prima repriză am fost cam leneşi, am pierdut multe mingi, iar ei au jucat aşa cum au vrut”, a declarat Carlo Ancelotti, citat de marca.com.

La pauză scorul a fost 0-0, iar cifrele lui Real Madrid au fost îngrijorătoare. Golurile victoriei au fost semnate în ultimul sfert de oră.

”Niciodată nu o să mă obişnuiesc, deoarece a fost foarte dificil, mai mult decât ne aşteptam. În repriza a doua am fost mai buni, mai echilibraţi. Este un vis care continuă”, a mai spus italianul după ce a devenit primul antrenor din istorie care câștigă de cinci ori acest trofeu.

Luka Modric, Toni Kroos, Nacho și Dani Carvajal au intrat în istoria fotbalului după Borussia Dortmund – Real Madrid 0-2. Ei au câștigat fiecare de șase ori Champions League și l-au egalat la legendarul Paco Gento, singurul fotbalist care a mai câștigat tot de atâtea ori cel mai important trofeu european la nivelul echipelor de club.

VIDEO CU REZUMATUL PARTIDEI Borussia Dortmund – Real Madrid 0-2

Etichete: carlo ancelotti , carlo ancelotti real madrid , carlo ancelotti vinicius

admin

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

2 ore ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

2 ore ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

2 ore ago

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

2 ore ago

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

2 ore ago

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More