Adrian Mihalcea: ”Dinamo nu a contat”

• SuperLiga: FC BuzăuOțelul, sâmbătă, 18:45, DGS 1

• SuperLiga: PetrolulFarul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Unicul gol al întâlnirii dintre Dinamo și Unirea Slobozia a fost marcat de Cătălin Cîrjan, în minutul 32.

Reacția lui Adrian Mihalcea, după 0-1 cu Dinamo

La finalul meciului de pe Arcul de Triumf, Adrian Mihalcea s-a declarat nemulțumit de rezultat, dar împăcat cu jocul prestat de echipa sa.

Un meci bun, plăcut din partea ambelor echipe. În partea a doua am controlat total meciul. I-am felicitat, am făcut un meci bun, am și greșit. Pe viitor vor veni rezultatele pozitive. Mai vorbim și de noroc.

Trebuie să lucrăm mai mult. Dinamo nu a contat (n.r. în repriza a doua). Noi trebuie să ne recuperăm. Trebuie să ținem acest joc pozitiv. Trebuie să jucăm din ce în ce mai puțin. Nu facem înmormântare după acest eșec.

Terenul zici că e patinoar. A câștigat nașul Florentin Petre. Dinamo nu ar trebui să se chinuie cu o nou-promovată. Trebuie să se lupte pentru campionat”, a spus Adrian Mihalcea, la flash-interviu.