Adam Nemec, verdict înainte de Slovacia – România: „Ar fi un rezultat excelent!” Ce a spus despre Florinel Coman

Adam Nemec a oferit un verdict, înainte de Slovacia – România. Atacantul slovac de la Voluntari a transmis că un rezultat de egalitate ar fi excelent pentru ambele naţionale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România se va duela cu Slovacia, în ultima etapă a Grupei E de la EURO 2024. Partida se va disputa miercuri, de la ora 19:00, şi va fi în format live text, pe AS.ro.

Adam Nemec, verdict înainte de Slovacia – România

Adam Nemec, fost internaţional slovac, a transmis că ambele naţionale se vor gândi că un rezultat de egalitate le-ar califica în optimile Campionatului European. Acesta a transmis, totodată, că i-ar fi plăcut să participe la EURO 2024.

De asemenea, întrebat despre jucătorii români, Nemec a avut doar cuvinte de laudă la adresa lui Florinel Coman, amintind şi de Denis Alibec.

„1-1 este un rezultat excelent pentru toată lumea. Ambele echipe sunt deştepte şi realizează că un singur punct le duce mai departe. De ce ar face altceva?! E fotbal, vrei să câştigi meciul, dar pe cealaltă parte, vrei să te califici. Mi-ar fi plăcut să fiu acolo mai ales când văd că atacanţii noştrii nu joacă aşa bine, dar asta este!

Simina PREDA

România, record negativ în prima repriză a meciului cu Olanda! Ce s-a întâmplat la Munchen… Read More

38 de minute ago

România – Olanda 0-1, ACUM, pe digisport.ro. Olandezii conduc la pauză, dar ”Tricolorii” au arătat că se poate

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 România… Read More

59 de minute ago

Ianis Hagi a fost lovit în careul olandez și a început să sângereze, în minutul doi al meciului din optimile EURO!

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 În… Read More

Englezii au găsit vinovatul pentru golul luat de România de la Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Cody… Read More

Românii fac spectacol la Munchen! Mesajele afișate în tribune în startul partidei cu Olanda

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 Mesajele… Read More

Nici măcar cartonaș galben! Intrare criminală a lui Dumfries la Mogoș, după ce l-a făcut să sângereze și pe Ianis Hagi

Media: Liga Digisport, miercuri, 17:30, DGS 1 Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1 ”Tricolorii”… Read More