AC Milan – Liverpool 1-3. Italienii au deschis scorul în minutul trei, apoi a urmat dezastrul

• Champions League: BolognaȘahtior, miercuri, 19:45, DGS 1

• Champions League: Manchester CityInter, miercuri, 22:00, DGS 1

AC Milan a deschis scorul foarte repede, în minutul trei, prin Christian Pulisic, însă ulterior Liverpool a controlat ostilitățile.

AC Milan – Liverpool 1-3, în faza ligii UEFA Champions League

Liverpool a reușit să egaleze în minutul 23, prin Ibrahima Konate, iar cu cinci minute înainte de pauză a marcat și celălalt fundaș central, Virgil van Dijk.

După pauză, Liverpool a continuat să domine și să aibă cele mai importante ocazii la poarta adversă. Șansele s-au concretizat în minutul 67, când Dominik Szoboszlai a marcat pentru 3-1, scorul final al confruntării de la Milano.

Deși era condusă și nu avea, practic, nimic de pierdut, poate doar la golaveraj, AC Milan a fost rareori periculoasă la poarta adversă și a rămas cu un șut pe poarta adversă, cel care a adus golul lui Christian Pulisic. Italienii au avut cea mai mare ocazie la chiar ultima fază, când Rafael Leao a trimis în bară.

După debutul cu înfrângere, pentru AC Milan urmează în Champions League meciuri cu Leverkusen, Brugge, Real Madrid, Slovan Bratislava, Steaua Roșie Belgrad, Girona și Dinamo Zagreb.

Liverpool, în schimb, mai are programate meciuri cu Bologna, Leipzig, Leverkusen, Real Madrid, Girona, Lille și PSV.

Etichete: liverpool , ac milan

3,5 milioane de euro – transferul lui Ianis Hagi

Champions League: AS Monaco - Barcelona, joi, 22:00, DGS 1 Champions League: Atalanta - Arsenal,… Read More

38 de minute ago

Schimbare radicală la Real Madrid: “Antrenorul ne-a dat libertate să alegem”

Anunțul făcut de FRF, după ce biletele pentru meciul cu Cipru s-au epuizat în doar 75 de minute

FIFA a actualizat clasamentul mondial! Pe ce loc e România, după victoriile din Liga Națiunilor

Ce se întâmplă cu Iacob, jucătorul ”dat dispărut de la Rapid”

Brugge – Dortmund 0-3. Nemții s-au distrat și au câștigat în prima etapă din Champions League