A jucat un singur minut în play-off-ul SuperLigii, dar a fost integralist în Italia – Albania de la EURO 2024! Nota primită

• FOTBAL: Oviedo – Espanyol, duminică, 19:30, DGS 2

• MEDIA: Fotbal European, duminică, 21:00, DGS 1

Bajrami a punctat cu un șut năprasnic din interior careului și a intrat în istoria Campionatelor Europene, însă ”Squadra Azzurra” a întors rezultatul rapid, grație reușitelor lui Bastoni (11) și Barella (16).

Arlind Ajeti nu a jucat decât un minut la CFR Cluj în play-off, dar a fost titular la EURO 2024

Sylvinho, selecționerul Albaniei, a folosit din primul minut un jucător din SuperLigă. Este vorba despre fundașul central Arlind Ajeti (30 de ani), de la CFR Cluj.

Ajeti a jucat pe tot parcursul meciului disputat la Dortmund și s-a achitat bine de îndatorile sale. Nu a greșit la golurile Italiei și, conform celor de la Sofascore, a primit 6,6, în nota echipei. Cei mai buni jucători albanezi au fost Bajrami și Djimsiti (7,0), iar la polul opus s-a aflat Asani (6,3).

Notele jucătorilor din meciul Italia – Albania / Foto: Digi Sport

Apărătorul a fost integralist la EURO 2024, deși în play-off-ul SuperLigii a adunat un singur minut de joc, în duelul CFR Cluj – Rapid 3-2, din cauza unei accidentări. În sezonul regulat, însă, Ajeti a fost om de bază în angrenajul grupării din Gruia.