3/4. Mai e de stabilit un singur meci din sferturile de finală de la EURO 2024, iar România il poate juca

• Media: Liga Digisport, marți, 15:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, marți, 21:00, DGS 1

Portughezii au avut mari emoții, surprinzător, cu Slovenia, formație pe care au reușit să o elimine abia după executarea loviturilor de departajare. După 120 de minute, scorul era 0-0.

Franța – Portugalia, în sferturile de finală de la EURO 2024

În sferturile de finală, Portugalia va avea un adversar mult mai bine cotat, pe Franța, care a învins-o la limită pe Belgia în optimi, 1-0.

Franța – Portugalia este al treilea sfert de finală stabilit, după Anglia – Elveția și Germania – Franța.

Mai sunt doar două locuri de dat din sferturile de finală, care vor fi ocupate după meciurile România – Olanda și Austria – Turcia.

Tabloul fazelor eliminatorii de la EURO 2024

Etichete: spania germania , anglia – elvetia , portugalia franta , sferturi euro 2024

Mihai Pintilii și Elias Charalambous au reacționat, după victoria clară a FCSB-ului din Supercupă

Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS… Read More

26 de minute ago

A venit “nota de plată”: 12 luni de suspendare pentru pariuri!

Victor Pițurcă nu s-a ferit să spună ce crede despre Adrian Mutu: “Nu ești bărbat adevărat!”

Ilie Dumitrescu s-a convins de Marius Ștefănescu după un singur meci la FCSB

Florin Maxim a numit jucătorul FCSB-ului care a ”turnat plumb în ghete” Corvinului, în Supercupa României

Se pregătește o “ofertă de pe altă planetă” pentru Vinicius Junior

Supercupa: FCSB - Corvinul, joi, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, joi, 22:00, DGS… Read More