SuperLiga

Voluntari-Hermannstadt 1-1. Ilfovenii smulg un punct la ultima fază a meciului și îi salvează debutul lui Nicolae Dică

FC Voluntari și Hermannstadt s-au întâlnit, astăzi, pe Stadionul Anghel Iordănescu, în penultimul meci al etapei cu numărul 24 din Superligă.

Echipa antrenată de Marius Măldărășanu a deschis scorul prin Daniel Paraschiv, în minutul 31, după ce a reluat în plasă o centrare excelentă a lui Silviu Balaure. În minutul 90+4 , Andrei Dumiter a fost busculat în careu de Ionuț Stoica, iar Szabolcs Kovacs a dictat penalty pentru ilfoveni chiar la ultima fază a meciului, după ce a avut nevoie să consulte sistemul VAR. Daniel Florea a transformat fără emoții și a stabilit scorul final al partidei, în minutul 90+8.

VIDEO cu rezumatul meciului:

După această partidă, FC Voluntari este pe locul 13, cu 26 de puncte, la egalitate cu Poli Iași. De partea cealaltă, Hermannstadt este pe locul 7, cu 33 de puncte.

Echipe de start:

FC VOLUNTARI : Jesus Fernandez – „Ricardinho” Miranda, Patricio Matricardi, Igor Armas (cp) – Robert Popescu, Juan Cascini, Vadim Rata, Naser Aliji – Andrei Ciobanu, Mihai Radut – Adam Nemec.
Rezerve: Vâlceanu – Boboc, Turda, Paz, Voican, Droppa, Crepulja, D. Andrei, Florea, Cocian, Carnat, Dumiter
Antrenor: Nicolae Dică

HERMANNSTADT : Căbuz – Butean, Găman, Bejan (cpt.), Opruț – Sota – Balaure, Murgia, Biceanu, Jipa – D. Paraschiv
Rezerve: Muțiu – I. Pop, Medina, Ionuț Stoica, Antoche, Ciubotaru, Oroian, Bucuroiu, Valente, N’Goma, Al. Luca
Antrenor: Marius Măldărășanu