Connect with us

Alte Sporturi

Victor Angelescu s-a convins după Rapid – UTA Arad 2-0: ”Începem să arătăm”

  • admin
Victor Angelescu s a convins după Rapid UTA Arad 2 0: ”Începem să arătăm”

  • SuperLiga: Unirea Slobozia – ”U” Cluj, sâmbătă, 18:45, DGS 1

  • SuperLiga: Dinamo – Hermannstadt, sâmbătă, ora 21:30, DGS 1

Golurile giuleștenilor au fost marcate de Denis Ciobotariu (minutul 13) și Alexandru Dobre (minutul 30). 

Victor Angelescu: ”Începem să arătăm ca o echipă care se bate la titlu”

Victor Angelescu, acționarul minoritar și președintele Rapidului, crede că echipa sa a făcut un meci foarte bun în fața arădenilor. Oficialul a remarcat în special modul în care elevii lui Costel Gâlcă au evoluat pe parcursul primei reprize. 

De asemenea, Angelescu a vorbit la superlativ și despre atmosfera creată de fanii giuleșteni pe stadion la această partidă. 

”Cred că este cea mai bună evoluție din acest sezon, poate cea mai bună primă repriză. Am făcut un meci foarte solid, mai ales că am jucat cu un adversar bun, neînvins până la acest meci. 

Per total, cred că am făcut meciul pe care trebuia să-l facem. E greu să ai ocazii la fiecare 10 minute cum am avut în prima repriză. Am gestionat foarte bine meciul. Am avut două ocazii și în a doua repriză, UTA cred că a avut una în urma unui corner.

Tind să felicit fanii care au fost la acest meci. I-am simțit foarte energici și am simțit că ne-au împins de la spate. Începem din toate punctele de vedere să arătăm ca o echipă care se bate la titlu”, a spus Victor Angelescu, la emisiunea Digi Sport Special. 

Clasament SuperLiga

clasament-superliga
Clasament SuperLigă / Foto: digisport

VIDEO Rezumat Rapid – UTA Arad, scor 2-0

Etichete: rapid , uta arad , victor angelescu


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi