Categories: Alte Sporturi

Rrahmani a spart gheața la Sparta Praga, în play-off-ul UCL. Cum a marcat + Reacția de descătușare

Rrahmani pare că s-a integrat deja la noua sa echipă și a punctat pentru 2-0, în meciul dintre Sparta Praga și Malmo. Fostul rapidist va evolua în Liga Campionilor.

Albion Rrahmani la primul gol pentru noua lui echipă

Suporterii cehi își pot freca mâinile de fericire. Albion Rrahmnai nu a avut debutul fulminant de la Rapid, cu 6 goluri în primele 4 partide, dar tot a demonstrat că va fi un jucător important pentru cehi. Jucătorul a punctat la doar câteva minute după ce a fost intordus pe teren, la meciul de la Praga, cu Malmo.

Echipa care a eliminat FCSB cu emoții nu a avut probleme în fața nordicilor. Sparta s-a impus și în tur cu 2-0, iar în manșa secundă a fost același scor.

Golurile au venit pe finalul meciului, într-o partidă cu două penalty-uri ratate de ambele echipe. În minutul 80 gazdele au deschis scorul, tot de la punctul cu var, prin Haraslin.

Același jucător a creat, trei minute mai târziu, o fază superbă în careul advers și l-a servit ideal pe Rrahmani, care doar a împins mingea centrată în poarta adversă. Kosovarul fusese introdus în minutul 70 și nu a ratat șansa ivită.

Rrahmani a încasat și un cartonaș galben până la final, pentru că și-a dat joc tricoul după gol, dar nu a contat. Sparta s-a calificat în grupele Ligii Campionilor.

Rezultatele serii din play-off-ul UCL

• Galatasaray – Young Boys 0-1 (Virginius 87) – 2-4 (per total)
  • Salzburg – Dynamo Kiev 1-1 (Daghim 12 / Vanat 29) – 3-1 (per total)
  • Sparta Praga – Malmo 2-0 (Haraslin 80, Rrahmani 83) – 4-0 (per total)

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

Simina PREDA

Atletico Madrid – Real Madrid, Live Video, 22:00, Digi Sport 2. Promisiunea făcută de Carlo Ancelotti

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

22 de minute ago

Kylian Mbappe nu va fi nici măcar în tribune la Atletico – Real Madrid. Decizia luată de ”Galactici”

Englezii sunt convinși! Ce urmează pentru Radu Drăgușin la Tottenham, după cartonașul roșu luat în minutul 8

Fotbaliștii Barcelonei, ”săgeți” către arbitru după ce au pierdut duelul cu Osasuna

Dan Petrescu, ”greu de ucis” la CFR Cluj! Clauză uriașă în caz de demitere. ”A luat salariul în avans pe doi ani”