Connect with us

Alte Sporturi

Reacția lui Leo Grozavu, după egalul cu Sepsi

  • admin
Reacția lui Leo Grozavu, după egalul cu Sepsi

  • SuperLiga: Oțelul – Gloria Buzău, sâmbătă, 17:00, DGS 1

  • SuperLiga: ”U” Cluj – Rapid, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Reacția lui Leo Grozavu, după 0-0 cu Sepsi

La finalul meciului cu Sepsi, Leo Grozavu (57 de ani), antrenorul celor de la FC Botoșani, a tras concluziile.

Îmi pare rău că nu am reușit mai mult, e doar un punct acumulat în clasament. Ca atitudine nu am ce să reproșez. S-a alergat. Mulți sunt epuizați după un asemenea joc.

Sepsi are jucători puternici. În fața porții, dacă aveam ami multă inspirație. Sunt nemulțumit de rezultat, dar mi-a plăcut atitudinea. Le-am ceut băieților să aibă grijă la intrări.

Am pierdut căpitanul de echipă. Sper să învățăm din greșeli. Vine o săptămînă foarte grea. Va trebui să facem și schimbări în echipă la Buzău. Sper să scoatem puncte.

Pe teren eu am văzut clar. Mi-am mai luat o pereche de ochelari. Delegările astea mi se par total neispirate. Nu se poate să primim un arbitru de la Iași, care e și lipsit de experiență.

Asta s-a văzut pe finalul primei reprize. Mai aveam un pic și intram la cabine, apoi ieșeam de la dușuri să mai jucăm un minut. La Haruț, eu cred că de eliminare era vorba, ultim apărător. Asta e, nu se mai poate face nimic acum”, a spus Leo Grozavu, după meciul cu Sepsi.

VIDEO Rezumat FC Botoșani – Sepsi 0-0

Clasamentul din SuperLiga

superliga
Clasament SuperLiga / Foto: Digi Sport

Etichete: leo grozavu , video botosani sepsi , etapa 24 superliga


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi