Radu Drăgușin a evoluat în Manchester United – Tottenham 0-3. Cum s-a “remarcat” românul

Londonezii au avut parte de un meci de vis și nu le-au dat nicio șansă adversarilor.

Johnson a deschis scorul în minutul 3, după o cursă de senzație a lui Micky van de Ven, iar avantajul a fost dublat imediat după pauză de Dejan Kulusevski.

Radu Drăgușin a evoluat din nou pe Old Trafford

Golul care a pecetluit definitiv soarta partidei a venit în minutul 77, de la Solanke, în urma unui corner.

A urmat introducerea în teren al lui Radu Drăgușin, cu 10 minute înainte de final. Românul l-a înlocuit chiar pe adversarul său direct pe post, van de Ven.

A fost a doua prezență pentru fundașul nostru în actualul sezon de Premier League, la care se adaugă una în Cupa Ligii și una în Europa League, însă de tristă amintire, pentru că a fost eliminat după doar 8 minute.

De altfel, debutul lui Drăgușin la Tottenham a venit tot într-un meci cu United, pe Old Trafford.

Fotbalistul lui United a avut de suferit după întâlnirea cu Drăgușin

Prima acțiune la care Drăgușin a participat în meci a fost una cu un final prost pentru Mason Mount.

Mijlocașul lui United, intrat în prima repriză pe teren, a pierdut duelul aerian cu jucătorul român și din contactul cu acesta și-a spart capul.

Ten Hag a fost nevoit să-l schimbe din nou pe acesta și s-a văzut pe transmisiunea TV cum sângere abundent.

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

Gigi Becali, 3 schimbări la pauză în meciul cu Sepsi! Jucătorii care au ieşit şi cine a intrat pe teren

Aceasta a fost prima reușită pentru Tănase de la revenirea la FCSB. Pe lângă acest… Read More

33 de minute ago

AEK – Panathinaikos 1-0. Derby-ul Atenei e în direct în AntenaPLAY

Sezonul trecut, PAOK a reuşit să cucerească titlul în ultima etapă, chiar pe terenul lui… Read More

Cine este omul care l-a dat afară pe Marius Lăcătuș de la antrenamentul Stelei: ”Era mai războinic”

Fostul atacant a făcut istorie în tricoul ”militarilor”, fiind singurul jucător din România care a… Read More