O ratare cât o calificare! PSG e OUT din UCL, după ce fotbalistul de 18 ani a irosit o ocazie uriașă la 0-0

• Liga 2: Corvinul – Csikszereda, miercuri, 17:30, DGS 1

• Champions League: Real Madrid – Bayern, miercuri, 22:00, DGS 1

Nemții s-au impus cu 1-0 atât în manșa tur, cât și în returul de la Paris. Totuși, istoria confruntării de pe Parc des Princes putea să fie complet diferită.

Warren Zaire-Emery a ratat o ocazie uriașă la scorul de 0-0 (0-1 la general)! După trei minute, Dortmund a marcat

După o primă repriză încheiată cu scorul de 0-0, PSG a revenit extrem de montată de la vestiare, iar formația din Franța a ratat o ocazie de-a dreptul uriașă.

În minutul 47, Mbappe a trimis o centrare în careu, care a fost deviată de Goncalo Ramos. Ulterior, balonul a ajuns la Warren Zaire-Emery, care, dintr-un metru, nu a reușit să trimită mingea în poarta rămasă pe jumătate goală.

Tânărului de 18 ani nu i-a venit să creadă ce șansă a irosit. Apoi, la 3 minute distanță, Borussia Dortmund a dat lovitura prin Mats Hummels, care a deschis scorul și a adus liniștea pentru nemți.

În finală, Dortmund va da peste câștigătoarea duelului Real Madrid – Bayern Munchen, confruntare care va putea fi urmărită la Digi Sport. În tur, cele două au remizat, scor 2-2.