”O prostie! Nu le-a venit să creadă”. Arbitrul a acordat un penalty cum rar se vede. Meci ”nebun” cu 6 goluri

• Premier League: Man. United – Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi – FCSB, duminică, 21:30, DGS 1

După o primă repriză albă, a început ”nebunia”. Gazdele au deschis scorul în minutul 52, prin Dele, însă Radnicki Nis a întors rezultatul în doar câteva minute. Stewart (57) a restabilit egalitatea, iar un minut mai târziu s-a petrecut o fază cum rar se vede.

Un penalty cum rar se vede a fost acordat în meciul Vojvodina – Radnicki Nis: ”Jucătorilor nu le-a venit să creadă

Portarul celor de la Vojvodina se pregătea să repună balonul de la 6 metri, dar a atins ușor mingea cu piciorul, după care, imediat, fundașul Korac a luat-o de jos cu mâinile, pentru a și-o așeza pentru o degajare.

Centralul a considerat că balonul era deja în joc și a acordat penalty pentru henț. ”Momentul-cheie al meciului a fost prostia lui Seid Korac, care a prins mingea cu mâinile în propria suprafață de pedeapsă, iar arbitrul Pavle Ilic a acordat imediat penalty. Jucătorilor de la Vojvodina nu le-a venit să creadă”, au notat cei de la Nogomania.

Momentul a adus aminte de o fază din partida Arsenal – Bayern, disputată în aprilie 2024, în sferturile de finală Champions League, când bavarezii au solicitat lovitură de la 11 metri la un gest asemănător celui al fundașului sârb, comis atunci de Gabriel Magalhaes. Arbitrul acelui duel a lăsat jocul să continue.

Ilic a transformat lovitura de pedeapsă pentru Radnicki și a făcut 2-1. Vojvodina a beneficiat la rândul ei de un penalty, în minutul 76. Zady, însă, a ratat. Cu toate acestea, Velickovic a egalat în minutul 87, iar Crnomarkovic și-a dus echipa în avantaj în ultimul minut regulamentar. În minutul 90+5, Yamkam a stabilit scorul final, 3-3.

Etichete: penalty , serbia , hent , vojvodina radnicki

Lionel Messi, așa cum rar a fost văzut. Gestul făcut la finalul meciului dintre Inter Miami și Charlotte

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

Ianis Hagi e cerut la prima echipă, după un nou meci în care Rangers s-a chinuit: ”Soluție dureroasă”

Ange Postecoglou a luat decizia în privința lui Radu Drăgușin, înainte de Manchester United – Tottenham

Manchester United – Tottenham, LIVE VIDEO, 18:30, DGS 1 / Ipswich Town – Aston Villa 2-2