Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă în prelungiri de Botoşani. Antrenorul „câinilor” a fost extrem de dezamăgit şi şi-a găsit cu greu cuvintele, după ce echipa sa a primit din nou gol în prelungiri.
Dinamo a picat din nou pe loc direct retrogradabil, după ce a fost învinsă de Botoşani. Moldovenii i-au depăşit pe „câini”, după victoria cu 2-1 din meciul direct. Golul victoriei a fost marcat de Sebastian Mailat, în minutul 90+1.
Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
Zeljko Kopic a transmis că nu a mai experimentat o astfel de situaţie în întreaga sa carieră. Acesta a transmis că jucătorii săi au luptat pentru a menţine rezultatul de pe tabelă, dat fiind faptul că au evoluat în inferioritate numerică, însă lupta a fost în zadar.
Antrenorul croat a mai subliniat că jucătorii trebuie însă să-şi revină repede, deoarece vineri vor avea un nou duel crucial pentru evitarea retrogradării, cu Voluntari.
„Am pierdut meciul în ultimul minut. Nu am mai trăit o asemenea experiență în viața mea, pentru mine este greu să spun ceva.
Dacă vorbesc despre a doua repriză, jucătorii s-au luptat, ne-am apărat foarte bine și cred că Botoșani nu a avut ocazii mari până la ultimul minut. O să fie foarte greu.
În prima repriză am avut multe ocazii, după primul gol primit am început să jucăm mai în față, am avut penalty, am marcat, dar e greu. Trebuie să ne revenim și să jucăm vineri cu Voluntari cu tot ce avem. Când primești asemenea gol e greu să explici”, a declarat Zeljko Kopic, conform gsp.ro.
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani, în prelungiri. Mijlocaşul s-a declarat extrem de dezamăgit şi a transmis că rezultatul este unul frustrant.
Reclamă 4 / 0/3
De asemenea, Politic a mai subliniat şi cât de greu apasă aceste înfrângeri, asupra mentalul jucătorilor de la Dinamo, dat fiind faptul că echipa a primit din nou gol în prelungiri.
„Un meci foarte frustrant pentru noi, e greu. Știam că va fi greu, orice meci e greu din play-out. Suntem foarte supărați. Nici nu știu ce să spun, deja este penibil și aici suntem toți implicați. Nu arăt cu degetul, toți suntem implicați, dar ceva nu este în regulă.
Urmează un meci cu Voluntari, acela va fi pe viață și pe moarte. Mai avem speranță, mai sunt 3 meciuri de jucat, dar e greu să te ridici mental cu meciuri ca acestea care te storc mental că pierzi în ultimele minute. Trebuie să luptăm, să rămânem puternici pentru că doar așa vom putea să ne salvăm”, a declarat Dennis Politic, conform digisport.ro.
![Loading ... Loading ...](https://as.ro/wp-content/plugins/wp-polls/images/loading.gif)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 7 ore în urmăNadia Comăneci, imagini colosale la Jocurile Olimpice 2024, alături de Rafael Nadal, Serena Williams şi Carl Lewis
„După două ediţii în care nu am reuşit să ne calificăm, mă bucur că...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 7 ore în urmăVlad Chiricheş i-a răspuns lui Gigi Becali, după FCSB – Oţelul 0-2: „Crede că joc la mişto! Poate nu e ce vrea patronul mereu!”
Gigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 7 ore în urmăGigi Becali, ofertă uriaşă pentru Louis Munteanu: „M-am enervat şi mai fac transferuri”! Ce i-a propus lui Florin Tănase
Gigi Becali nu a renunțat la jucătorul cotat la 1.8 milioane de euro și...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 7 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login