![](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F5%2F10%2F15448%2F1715358955769ce8b2.jpg&w=960&h=540&c=1)
UTA trece printr-o perioadă prosperă cu Mircea Rednic la cârma echipei și și-a asigurat deja primul loc în play-out. â
Înaintea ultimului duel din acest sezon, ”Puriul” a ținut să arunce o serie de săgeți către Ilie Poenaru și Laszlo Balint, despre care a spus că nu merită un salariu mai mare decât el.
Mircea Rednic: ”Merit mai mult”
”Mai am contract încă un an de zile, deja am discutat cu domnul Meszar pentru că am un contract care a fost făcut mai mult în avantajul clubului. Am vrut să le demonstrez că eu n-am venit nici să câștig bani, am venit să demonstrez, dacă mai aveam ceva de demonstrat, că sunt un antrenor bun! Am clauze care pe mine m-au avantajat
Când aud că Șumudică are nu știu cât, Gâlcă are 500.000 dacă-l dai afară… eu n-am nicio clauză, pe mine poți să mă dea afară. Am o clauză că mă poate da afară dacă cinci meciuri sunt pe loc de retrogradare sau baraj.
O să trebuiască să se schimbe, că eu nu pot să am un salariu mai mic decât Balint și Poenaru. N-am nimic cu ei. Cred că merit, nu? Merit sau nu merit? Eu am făcut apeluri la conferințe, vreau mai mult! Și cred că se poate mai mult!”, a precizat Mircea Rednic.
Mircea Rednic: ”Eram jucător de națională”
Rednic a dorit să le răspundă și celor care au sugerat că ar putea să îi permită lui Dinamo să câștige partida din ultima rundă, crucială pentru salvarea ”câinilor”.
”Mai spun unii și alți că Dinamo a câștigat meciul trecut. Ne-au bătut cu un gol norocos la acea deviere a lui Conte. În a doua repriză i-am dominat. (n.r. Simțiți vreo presiune?) Nu e nicio presiune, n-are nimeni curajul.
Să nu uite lumea că la 18 ani am debutat la naționala mare, iar când am ajuns la Dinamo nu eram chiar nimeni. Ce mi-a oferit Dinamo nu putea să-mi ofere Corvinul, dar înainte să ajung la Dinamo ne-au dorit pe mine și Mișa Klein cei de la Steaua”, a mai spus Rednic în conferința de presă.
[embedded content]
Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăNadia Comăneci, imagini colosale la Jocurile Olimpice 2024, alături de Rafael Nadal, Serena Williams şi Carl Lewis
„După două ediţii în care nu am reuşit să ne calificăm, mă bucur că...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăVlad Chiricheş i-a răspuns lui Gigi Becali, după FCSB – Oţelul 0-2: „Crede că joc la mişto! Poate nu e ce vrea patronul mereu!”
Gigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 10 ore în urmăGigi Becali, ofertă uriaşă pentru Louis Munteanu: „M-am enervat şi mai fac transferuri”! Ce i-a propus lui Florin Tănase
Gigi Becali nu a renunțat la jucătorul cotat la 1.8 milioane de euro și...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 11 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login