Ilie Dumitrescu a numit fotbalistul care ”i-a luat ochii” de la FCSB: ”A devenit jucătorul meu preferat”

• Media: Fotbal Club, miercuri, 19:00, DGS 1

• Media: Fotbal European, miercuri, 21:00, DGS 1

Golurile ”roș-albaștrilor” din această partidă au fost marcate de Darius Olaru (minutele 6, 11 și 37), Daniel Popa (minutele 22 și 27) și David Miculescu (minutele 70 și 73).

Deși cei trei jucători enumerați anterior au fost cei care au ”rezolvat” meciul bucureștenilor, Ilie Dumitrescu (55 de ani), fostul atacant al ”Generației de Aur”, a remarcat un alt fotbalist din trupa pregătită de Elias Charalambous (43 de ani), pe care l-a și trecut în fruntea preferințelor sale.

Ilie Dumitrescu: ”Nana Antwi a devenit jucătorul meu preferat”

Prezent în platoul emisiunii Digi Sport Special, Ilie Dumitrescu s-a arătat impresionat de prestația lui Nana Antwi (23 de ani), fundașul dreapta al ”roș-albaștrilor” care a fost introdus pe gazon din starul reprizei secunde a meciului cu Virtus (l-a înlocuit în teren pe Vali Crețu). Concret, fostul fotbalist a subliniat vivacitatea arătată de african în flancul drept, dar și modul în care acesta a împins jocul spre faza ofensivă.

”A intrat și ”racheta”, Antwi, și s-a văzut. A devenit jucătorul meu preferat Antwi”, a spus Ilie Dumitrescu.

• 350.000 de euro este cota de piață a lui Antwi, potrivit Transfermarkt
  • până în vara anului 2029 mai are africanul contract cu FCSB

Nana Antwi a ajuns la FCSB în iarna acestui an, de la FC Urartu (Armenia), în schimbul a 100.000 de euro. De când a ajuns la formația bucureșteană, ghanezul a evoluat în 10 partide pentru ”roș-albaștrii”, fără să marcheze sau să ofere vreo pasă decisivă.

VIDEO Rezumat Virtus – FCSB, scor 1-7

Etichete: ilie dumitrescu , fcsb , nana antwi

Luca Joldea, peformanţă uriaşă: Aur la Campionatele Mondiale de tir sportiv de juniori, la pistol cu aer comprimat 10 metri

Luca Joldea, peformanţă uriaşă: Aur la Campionatele Mondiale de tir sportiv de juniori, la pistol… Read More

48 de minute ago

Dan Șucu, prima reacție după scandalul din Giulești. Ce a spus după amenințarea ”dacă nu ștergi, te bat”

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More