Categories: Alte Sporturi

Iain Brunskill, după un nou pas greșit al Rapidului: ”Cel mai slab start de sezon pe care puteam să-l avem”

• Liga 2: CSM Reșița – FCU Craiova, marți, 17:00, DGS 1

• Liga 2: Steaua – FC Argeș, marți, 19:00, DGS 1

Iain Brunskill, secundul lui Lennon: ”Suntem dezamăgiți”

Cu acest rezultat, Rapid a contabilizat până acum trei remize, cu UTA, CFR Cluj și Sepsi, precum și un eșec, în dauna Petrolului.

”Am avut cel mai slab start de sezon pe care puteam să-l avem. Am primit gol în minutul 1. Am arătat caracter, am revenit, am condus cu 2-1, dar ne-am retras prea mult în a doua repriză.

Nu am putut să ținem mingea, nu am gestionat cm trebuie jocul în repiza a doua.

Suntem dezamăgiți, pentru că am avut avantaj la pauza. Per ansamablu, însă, rezultatul este însă corect”, a spus Brunskill, la flash-interviul de la final.

VIDEO cu rezumatul partidei Rapid – Sepsi 2-2

Ce spunea secundul lui Neil Lennon înaintea meciului cu Sepsi: ”Nu se decernează niciun trofeu după 3 sau 4 meciuri”

În conferința de presă, Iain Brunskill a fost întrebat despre situația din clasament a giuleștenilor, iar antrenorul secund a Rapidului a avut o replică tăioasă pentru jurnaliștii prezenți în sală.

”Nu există meciuri ușoare, am văzut asta.

Simțim că nu suntem unde ar trebui să fim din perspectiva punctelor, dar iertați-mă dacă am înțeles greșit, însă cred că nu se decernează niciun trofeu după 3 sau 4 meciuri, ci la finalul sezonului.

Simțim că evoluțiile noastre trebuiau să ne aducă mai multe puncte decât am obținut. Cred că în toate meciurile de până acum am jucat bine doar în anumite perioade, nu am fost constanți.

Avem jucători noi, e un staff nou, un stil nou de joc, iar toate acestea contează. Nu suntem unde vrem să fim ca puncte, dar acum putem să ne uităm doar către următorul meci”, a spus Iain Brunskill, înaintea meciului cu Sepsi.

Etichete: neil lennon , iain brunskill , iain brunskill rapid , rapid – sepsi 2-2

admin

Lionel Messi, așa cum rar a fost văzut. Gestul făcut la finalul meciului dintre Inter Miami și Charlotte

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

3 ore ago

Ianis Hagi e cerut la prima echipă, după un nou meci în care Rangers s-a chinuit: ”Soluție dureroasă”

3 ore ago

Ange Postecoglou a luat decizia în privința lui Radu Drăgușin, înainte de Manchester United – Tottenham

3 ore ago

”O prostie! Nu le-a venit să creadă”. Arbitrul a acordat un penalty cum rar se vede. Meci ”nebun” cu 6 goluri

3 ore ago

Manchester United – Tottenham, LIVE VIDEO, 18:30, DGS 1 / Ipswich Town – Aston Villa 2-2