Harry Kane a intrat în istoria EURO

• Media: Fotbal Club, joi, 18:30, DGS 1

• UEFA Europa League, tur preliminar. Paks – Corvinul, joi, 20:00, Digi Sport 1

După ce Xavi Simons a deschis scorul în minutul 7 al meciului de la Dortmund, Harry Kane a egalat din lovitură de la 11 metri, în minutul 18, după un fault comis în careu tot asupra sa de Denzel Dumfries.

Cum a intrat Harry Kane în istoria EURO, după ce a marcat din penalty cu Olanda

Harry Kane a marcat golul egalizator pentru Anglia în meciul cu Olanda și a intrat astfel în istoria Campionatelor Europene.

Atacantul englez a devenit golgheterul all-time din fazele eliminatorii de la EURO.

Harry Kane a înscris de nu mai puțin de șase ori în fazele eliminatorii de la EURO. Astfel, atacantul a intrat în istoria Campionatelor Europene.

BBC a reacționat, după ce Harry Kane a înscris din penalty cu Olanda

După ce Anglia a egalat-o pe Olanda din lovitură de la 11 metri, englezii l-au lăudat pe Harry Kane pentru reușită, după ce în ultima vreme atacantul a fost criticat pentru randamentul său.

Așa cum vă place. A fost criticat, i s-a spus că nu joacă suficient de bine… dar Harry Kane a adus Anglia înapoi în joc. Un penalty bun”, au scris cei de la BBC, după golul înscris de Harry Kane.

Danny Murphy a spus că n-ar fi fost penalty, dar cui îi mai pasă?”, au mai scris cei de la BBC.

Etichete: anglia , olanda , harry kane , istorie , olanda anglia , gol harry kane