Gică Hagi, reacţie fermă după plecarea lui Edi Iordănescu de la naţională: „Trebuia să rămână!” Ce a spus după Farul – Oţelul 0-0

(n.r.: despre decizia lui Edi Iordănescu de a pleca) Nu e important, e surpriză. Normal, când un antrenor face bine trebuia să rămână. Din păcate, e decizia lui, el ştie cel mai bine.

(n.r.: Imediat a apărut varianta cu dumneavoastră la naţională) În seara asta nu vorbesc decât despre meci, nu vorbesc despre altceva. Mai devreme sau mai târziu veţi vedea”, a declarat Gică Hagi, conform digisport.ro.

Fază controversată în Oţelul – Farul! Gol anulat pentru trupa lui Gică Hagi

A fost o fază controversată în duelul dintre Oţelul şi Farul. Trupa lui Gică Hagi a reuşit să marcheze, însă golul a fost anulat, după ce mingea ar fi depăşit linia porţii, în momentul centrării către marcator.

Farul a început în forţă repriza secundă. În minutul 58, Grigoryan a reuşit să trimită balonul în poartă, însă reuşita sa a fost anulată imediat.

Faza a pornit de la lovitura liberă executată de Cristi Ganea, în careu. Balonul a fost recentrat de Diogo Queiros către Grigoryan, cel care a marcat. Reuşita a fost însă anulată, deoarece s-a considerat că balonul a depăşit linia porţii, în momentul pasei date de Queiros către Grigoryan.

La doar un minut distanţă după ce jocul s-a reluat, Grigoryan a avut o ocazie uriaşă. Atacantul a avut şansa de a dechide scorul din nouă, însă şutul său, din pasa lui Gabi Iancu, s-a oprit în bara transversală a porţii celor de la Oţelul.

Simina PREDA

Atletico Madrid – Real Madrid, Live Video, 22:00, Digi Sport 2. Promisiunea făcută de Carlo Ancelotti

Premier League: Man. United - Tottenham, duminică, 18:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - FCSB, duminică,… Read More

2 ore ago

Kylian Mbappe nu va fi nici măcar în tribune la Atletico – Real Madrid. Decizia luată de ”Galactici”

2 ore ago

Englezii sunt convinși! Ce urmează pentru Radu Drăgușin la Tottenham, după cartonașul roșu luat în minutul 8

2 ore ago

Fotbaliștii Barcelonei, ”săgeți” către arbitru după ce au pierdut duelul cu Osasuna