Gică Hagi, prima reacţie după Farul – Unirea Slobozia 0-1: „Cred că asta trebuie să fac şi eu!”

Gică Hagi a avut prima reacţie după meciul Farul – Unirea Slobozia, scor 0-1, din prima etapă a Ligii 1. „Regele” şi-a găsit cu greu cuvintele pentru eşecul neaşteptat suferit în faţa unei nou-promovate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Hagi a dezvăluit că nu a fost surprins de jucătorii lui Adrian Mihalcea şi a pus eşecul pe seama problemelor din ofensivă. A scos în evidenţă ceea ce s-a întâmplat după pauză, când i-a trimis pe teren pe Iancu, Ciobanu, Dican, Doicaru şi Radaslavescu.

Gică Hagi, prima reacţie după Farul – Unirea Slobozia 0-1

Un meci pierdut acasă, nu am ştiut să marcăm goluri. E clar, când nu marchezi, adversarul poate să te prindă. Ştiam că vor face atacul rapid foarte bun. În a doua repriză am schimbat un jucător şi uşor-uşor au mai venit ocaziile, calitatea în atac. E prima etapă, avem şi lucruri bune pe care le-am făcut, mergem înainte.

Când se pierde, e bine să vorbim mai puţin şi să găsim soluţii. Să mergem mai departe, să scoatem ce trebuie. Cred că asta trebuie să fac şi eu, să vorbesc cât mai puţin. O zi, două, libere şi apoi să mergem să ne încărcăm.

E clar, ce să zic, e începutul, doar începutul„, a declarat Gică Hagi la digisport.ro.

Simina PREDA

Cine este omul care l-a dat afară pe Marius Lăcătuș de la antrenamentul Stelei: ”Era mai războinic”

Fostul atacant a făcut istorie în tricoul ”militarilor”, fiind singurul jucător din România care a… Read More

o oră ago

Sepsi – FCSB, de la 21:30, pe iAMsport.ro. Covăsnenii nu i-au mai învins pe ”roș-albaștri” pe teren propriu de 6 ani

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly - Ciobotariu, Ninaj, Fl. Ștefan - Haruț, M. Sota, Alimi, Oroian… Read More