Florin Tănase a marcat primul gol de la revenirea la FCSB, în meciul cu Sepsi! A primit o centrare excelentă de la Băluță

Florin Tănase a marcat primul gol de la revenirea la FCSB, în meciul cu Sepsi! Jucătorul campioanei a făcut spectacol în prima repriză a duelului din Covasna.

Partida dintre FCSB și Sepsi contează pentru etapa cu numărul 11 a sezonului de Liga 1. Campioana României a mers la Sf. Gheorghe după victoria cu RFS, din Europa League, scor 4-1.

Florin Tănase a marcat primul gol de la revenirea la FCSB, în meciul cu Sepsi!

În minutul 15, Florin Tănase a primit o centrare perfectă de la Băluță, în interiorul careului și l-a învins pe Niczuly, cu o lovitură de cap.

Aceasta a fost prima reușită pentru Tănase de la revenirea la FCSB. Pe lângă acest gol, jucătorul a mai reușit o pasă decisivă în actualul sezon, în meciul cu RFS.

Echipele de start în Sepsi – FCSB

Atletico Madrid – Real Madrid 0-1, ACUM, DGS2. Meciul a fost reluat

Liga 2: Steaua - Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Univ. Craiova - Unirea Slobozia,… Read More

”Credeați că am uitat fotbalul?”. Reacția lui Florin Tănase, după ce a marcat primul gol de la revenirea la FCSB

După ce i-au dat nota 1, englezii l-au văzut la lucru pe Drăgușin cu Man. United și au tras concluzia

Verdictul dat de Elias Charalambous, după Sepsi – FCSB 0-1: ”E cel mai bun din România”