Connect with us

Alte Sporturi

Florin Bratu, prima reacție după ce a semnat cu Dinamo: ”O mare provocare”

  • SuperLiga: SloboziaUTA, luni, 19:00, DGS 1

  • SuperLiga: RapidSepsi, luni, 22:00, DGS 1

Florin Bratu, după ce a semnat: ”Dinamo este acasă!”

Bratu, care era liber de contract din septembrie 2023, când s-a despărțit de Karmiotissa (Cipru) și care a negociat, la un moment dat, și cu Dinamo din SuperLiga, în noiembrie anul trecut, s-a alăturat proiectului de la clubul sportiv din Șoseaua ”Ștefan cel Mare”, acolo unde Ionel Dănciulescu (48 de ani) îndeplinește funcția de manager coordonator.

”Dinamo reprezintă o mare provocare pentru mine. Am jucat la Dinamo, am antrenat în prima ligă, i-am pregătit pe juniori.

Dinamo este acasă. Sunt aici pentru a forma tineri să facă pasul spre fotbalul mare, spre performanță.

Le mulțumesc tuturor pentru încrederea acordată și sunt convins că vom forma o academie de campioni în Ștefan cel Mare”, a declarat Florin Bratu, potrivit paginii de Facebook CS Dinamo.

Florin Bratu a dezvăluit cum au decurs negocierile de două ore cu șefii lui Dinamo

Înainte de numirea croatului Zeljko Kopic, în toamna trecută, șefii ”Câinilor” au discutat cu mai multe nume din fotbalul românesc, printre care s-a numărat și Bratu.

Susținut de suporteri, ”Mitraliera” s-a aflat în pole position, însă conducerea grupării din Ștefan cel Mare a mizat pe serviciile lui Kopic.

După numirea în funcție a noului antrenor, Florin Bratu a vorbit despre cum au decurs negocierile de două ore cu șefii lui Dinamo.

”Am vorbit despre strategie, despre cum văd eu lucrurile. Nu am fost numai eu. S-au comportat în regulă cu mine. După ce am vorbit două ore, a rămas că ne auzim la telefon. M-a sunat Andrei Nicolescu și mi-a spus că decizia lor este un antrenor străin.

Eu am luat decizia de a merge la discuții pentru că am primit sute de mesaje de la suporteri. Am simțit energia lor. Toate mesajele erau: ”Mitraliera noastră, vino acasă și salvează-ne!”. S-au comportat în regulă, nu am ce să le reproșez. Nu am simțit (n.r. că am fost folosit).”, a declarat Florin Bratu, la Fotbal Club, în noiembrie 2023.

Și Ionuț Badea a negociat cu Dinamo

Etichete: ionel danciulescu , florin bratu , florin bratu dinamo


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Publicitate
Publicitate

De Neratat

Mai multe din Alte Sporturi