Elias Charalambous a făcut anunțul! Ce se întâmplă cu Florinel Coman, după accidentarea suferită

• SuperLiga: U Cluj – Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani – Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Elias Charalambous: ”Coman va fi cu noi”

La conferința de presă premergătoare partidei cu Universitatea Craiova, Elias Charalambous a vorbit despre accidentarea lui Florinel Coman.

În etapa a șasea, la meciul cu Sepsi, scor 2-2, ”șeptarul” a ieșit accidentat. Mai mult, acesta nu a jucat în partida cu Farul, iar după celebrarea titlului a plecat la vraciul Marijana Kovacevic pentru a se trata.

Cu două zile înainte de meciul contra echipei lui Costel Gâlcă, Elias Charalambous a anunțat că Florinel Coman va fi în lot, însă sunt șanse mici ca acesta să înceapă încă din primul minut.

”Florinel Coman a făcut doar un antrenament cu noi. El va fi cu noi mâine (n.r. la plecarea în Craiova), dar vom vedea. Nu vrem să riscăm”, a spus Elias Charalambous.

coman
Florinel Coman / Foto: Sport Pictures

Reacția lui Florinel Coman, după ce FCSB și-a adjudecat titlul la meciul cu Farul

Florinel Coman a spus cum a trăit din tribune victoria FCSB-ului cu Farul, care i-a adus titlul în SuperLiga

”Au fost multe emoţii. Chiar am avut emoţii din primul minut. Orice fază ţi se pare periculoasă când stai şi nu participi, dar eu aveam încredere în băieţi şi simţteam că va fi seara noastră şi că ne vom bucura împreună. Mă bucur de ce am realizat în această seară.

E după 9 ani de aşteptare acest titlu, dar până la urmă trebuie să sărbătorim şi vom vedea. Golul lui Băluţă a fost cel mai emoţionant, golul de 2-1”, a spus Florinel Coman, la finalul meciului cu Farul.

Etichete: superliga , elias charalambous , fcsb , florinel coman