Daniel Bîrligea speră să prindă transferul vieţii şi să-l umple de bani pe Gigi Becali: „O mândrie şi o fericire foarte mare”

Vârful de 24 de ani, schimbat după numai o repriză în meciul din campionat cu Petrolul, s-a declarat încântat că a „spart gheaţa” la FCSB.

O fericire imensă să dau gol pentru această echipă, sunt aici să demonstrez. Cu siguranţă ne ajută foarte mult să avem moralul ridicat pentru următoarele meciuri.

(Cu ce gânduri ai intrat pe teren?) Să o fac fericită pe mama care e în tribună şi pe iubita mea. Să arăt că nu sunt cel din meciul trecut, vreau să mă fac cunoscut de echipă şi să joc din ce în ce mai bine”, declara Daniel Bîrligea după meciul cu RFS, pentru digisport.ro.

Debut cu dreptul pentru FCSB, 4-1 cu RFS Riga

Echipa bucureşteană FCSB a învins joi seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia letonă RFS Riga, în prima etapă a tabloului principal din Liga Europa.

Pe Arena Naţională bucureştenii şi-au anunţat intenţiile ofensive încă din minutul 2. Edjouma a trimis o lovitură de cap pe lângă poartă. Olaru şi Bîrligea au profitat în minutul 8 de o gafă a apărării adverse şi ultimul a deschis scorul pentru gazde. Târnovanu a scos incredibil la Savalnieks, în minutul 19, dar oaspeţii au înscris în minutul 23.

Lipuscek a trimis în plasă, arbitrul a anulat golul pentru un fault în atac, dar VAR a validat reuşita oaspeţilor şi scorul a devenit 1-1. Chiricheş a oferit pasa decisivă în minutul 32 pentru Marius Ştefănescu şi acesta i-a readus pe bucureşteni în avantaj. În minutul 58 o combinaţie între Bîrligea şi Florin Tănase l-a pus pe Olaru într-o poziţie excelentă şi a fost 3-1 pentru FCSB. Olaru a primit în minutul 69 o pasă de la nou intratul pe teren Băluţă şi a pus pe tabelă al patrulea gol al gazdelor. 4-1 a fost scorul final şi FCSB a debutat cu dreptul în această fază din Liga Europa.

Atletico Madrid – Real Madrid 0-1, ACUM, DGS2. Meciul a fost reluat

Liga 2: Steaua - Csikszereda, luni, 18:00, DGS 1 SuperLiga: Univ. Craiova - Unirea Slobozia,… Read More

”Credeați că am uitat fotbalul?”. Reacția lui Florin Tănase, după ce a marcat primul gol de la revenirea la FCSB

După ce i-au dat nota 1, englezii l-au văzut la lucru pe Drăgușin cu Man. United și au tras concluzia

Verdictul dat de Elias Charalambous, după Sepsi – FCSB 0-1: ”E cel mai bun din România”