-
Media: Fotbal Club, vineri, 19:30, DGS 1
-
SuperLiga: Sepsi – Rapid, vineri, 20:30, DGS 1
”Bursucul” este deranjat de faptul că în presă au existat informații potrivit cărora ar urma să încaseze o primă de 50.000 de euro dacă îi va califica pe ardeleni în Conference League.
Dan Petrescu a spus înaintea partidei FCSB – CFR Cluj că nu va primi un bonus de 50.000 de euro dacă va ajunge cu echipa în cupele europene
CFR Cluj începe etapa a noua din play-off pe locul trei, la egalitate de puncte cu Universitatea Craiova. Ardelenii mai au de înfruntat FCSB, în deplasare, în duelul la finalul căruia roș-albaștrii vor primi titlul, dar și Farul pe teren propriu. Dan Petrescu a vorbit despre această primă partidă la conferința presă și ”s-a aprins”, după ce a fost întrebat dacă va avea un bonus de 50.000 de euro, în cazul în care CFR Cluj va prinde un loc în preliminariile Conference League.
”E bine că mi-ai pus întrebarea asta. Mi-am dat cuvântul de onoare. Cum puteam să cer o primă eu, care am venit de trei zile aici? Să iau munca altora care au fost aici un an de zile? Doamne ferește! N-am nicio primă pentru acest campionat. Eu am semnat de la 1 iunie, acum doar am venit să ajut.
Indiferent ce se va întâmpla, nici merite, nici nemerite nu pot să-mi iau prea multe. Nu am nicio primă, niciun euro, niciun leu, indiferent pe ce loc voi termina”, a declarat Dan Petrescu.
Dan Petrescu susține că antrenează gratis până în vară
Dan Petrescu a spus când a fost prezentat că înțelegerea semnată cu CFR Cluj va intra în vigoare în luna iunie. Până atunci va antrena gratis. A acceptat această propunere pentru că Neluțu Varga i-a spus că nu poate să găsească un antrenor cu licența PRO doar pentru trei etape, așa că a decis să-și scurteze vacanța și să se apuce de treabă.
”Contractul meu cu banii începe din sezonul următor. Sper să aibă jucătorii o primă și să fie bine pentru ei. Eu în niciun caz nu am și nu voi lua, asta e 100%. Ceilalți antrenori merită, cei de dinainte, dacă se va atinge obiectivul, pentru că au muncit foarte mult. Eu am venit de două săptămâni, ce pot să spun eu?”, a mai spus Dan Petrescu, la conferința de presă premergătoare meciului cu FCSB.
- Partida dintre FCSB și CFR Cluj este programată pe 11 mai (sâmbătă), de la 20:00, în direct pe Digi Sport 1. De asemenea, abonații RCS-RDS vor putea urmări partida pe aplicația Digi Sport și pe site-ul digisport.ro.
Etichete: dan petrescu , fcsb cfr cluj , dan petrescu cfr cluj , dan petrescu prima cfr cluj
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 5 ore în urmăRomânia a intrat în istoria Jocurilor Olimpice. Aşa ceva nu s-a mai întâmplat niciodată
România a intrat în istoria Jocurilor Olimpice. Canotorii Ionela Livia Cozmiuc şi Marius Cozmiuc...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 5 ore în urmăCu ce se ocupă noua cucerire a lui Denis Alibec, după ce a renunțat la gimnastică! Anca Surdu arată fabulos la 33 de ani
Galerie (24) Cu ce se ocupă noua cucerire a lui Denis Alibec, după ce...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 6 ore în urmăMihai Chiruţă s-a calificat în sferturile de finală, la simplu masculin, la Jocurile Olimpice 2024
Mihai Chiruţă s-a calificat în sferturile de finală, la simplu masculin, la Jocurile Olimpice...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 6 ore în urmă„I-am dat ce a vrut el!” Oferta uriașă pe care Gigi Becali i-a făcut-o unui jucător! Care sunt cerințele fotbalistului
Oferta uriașă pe care Gigi Becali i-a făcut-o unui jucător Gigi Becali/ Profimedia Oferta...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login