Fotbal

Dan Nistor declarație incredibilă după meciul cu Universitatea Craiova: „M-am bătut cu Chipciu la vestiar pentru că ne iubim mult!

Universitatea Craiova și U Cluj au încheiat la egalitate, scor 2-2, în runda cu numărul 25 din Superligă.

Oltenii au condus cu 2-0 la pauză după golurile marcate din penalty de Căpățână și Houri, dar ardelenii au revenit prin golurile lui Vali Gheorghe și Dan Nistor, fostul jucător al Craiovei marcând din penalty în minutul 64.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Dan Nistor, show la flash-interviu imediat după meci

,,S-a trăit foarte greu. N-am fost la meci în prima repriză, am venit abia în a doua repriză, s-a văzut acest lucru. Ne bucurăm că am scos acest egal, e un nou început pentru noi. În ultimele 3 săptămâni, ne-am antrenat doar pe sintetic, a fost foarte greu. La pauză, a fost o mică ceartă în vestiar între mine și Chipciu.

Ne iubim foarte mult și am vrut să ne batem. Asta a fost, ne-am bătut în vestiar, apoi am intrat pe teren și am obținut un rezultat bun. Obiectivul conducerii este clasarea pe locurile 7-9, dar ne gândim și la play-off. Au fost ani frumoși aici, n-am putut să fac atât de multe pentru acest club. Sper ca jucătorii de acum să facă mai multe și să câștige campionatul.

Au venit 4 prieteni de la Rucăr să mă vadă și am zis să le fac acest semn (n.r.- cu degetul la gură). Aștept să mai marcheze și alți jucători. Știu că pretențiile sunt mari. Dacă murim eu cu Alex, ce se întâmplă? Moare U Cluj? Antrenorul a avut dreptate (n.r.- că echipa nu stă într-un jucător). Au venit târziu mai mulți jucători și nu sunt pregătiți”, a declarat Nistor conform digisport.ro.