Cum a fost surprins Dan Șucu în momentul în care suporterii Rapidului au scandat ”Demisia, demisia” și ”Șu-mu-di-că”

• Liga 2: CSM Reșița – FCU Craiova, marți, 17:00, DGS 1

• Liga 2: Steaua – FC Argeș, marți, 19:00, DGS 1

Varga a deschis scorul în primul minut al jocului, după ce a profitat de gafele din defensiva Rapidului, însă gazdele au restabilit egalitatea rapid, în minutul 3, prin Blazek. Petrila i-a dus în avantaj pe giuleșteni până la pauză, iar Debeljuh a stabilit scorul final la jumătatea reprizei secunde.

Dan Șucu, ”stană de piatră” în timp ce suporterii au scandat ”Demisia, demisia”

Rapid a rămas fără victorie în acest debut de sezon, iar jocul prestat de giuleșteni a fost unul mult sub așteptări. Astfel, la finalul partidei, fanii au scandat ”Demisia, demisia”, cel mai probabil către staff-ul tehnic condus de Neil Lennon, care nu a fost prezent la meci, din cauza unui deces în familie.

Dan Șucu, principalul finanțator al clubului din Giulești, a urmărit disputa de lângă Victor Angelescu, acționarul minoritar al echipei. Imediat după ultimul fluier al arbitrului, cei doi oameni de afaceri n-au avut reacție, așa cum se poate vedea în galeria foto de mai sus.

După câteva secunde, Angelescu i-a adresat câteva cuvinte lui Șucu, însă acesta era în continuare ”stană de piatră”. Pe fundal se auzeau neîncetat fanii care-i cereau demisia antrenorului principal.

În schimb, Marius Șumudică, aflat la rândul său în tribune, a fost ovaționat la scenă deschisă de către cei aproximativ 10.000 de suporteri rapidiști.

VIDEO Rezumat Rapid – Sepsi 2-2

Clasamentul SuperLigii, după 4 etape

Etichete: suporteri rapid , demisia , dan sucu , rapid – sepsi

Cine este omul care l-a dat afară pe Marius Lăcătuș de la antrenamentul Stelei: ”Era mai războinic”

Fostul atacant a făcut istorie în tricoul ”militarilor”, fiind singurul jucător din România care a… Read More

Sepsi – FCSB, de la 21:30, pe iAMsport.ro. Covăsnenii nu i-au mai învins pe ”roș-albaștri” pe teren propriu de 6 ani

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly - Ciobotariu, Ninaj, Fl. Ștefan - Haruț, M. Sota, Alimi, Oroian… Read More

Pe cine a sunat Radu Drăgușin după eliminarea din Tottenham – Qarabag. Sfatul primit de fundașul român

Drăgușin a fost titularizat de Ange Postecoglu în duelul pe care Tottenham l-a disputat joi… Read More