CSM București – Metz, LIVE VIDEO, 17:00, DGS 2. ”Tigroacele” se luptă pentru un loc în Final 4

• SuperLiga: Poli Iași – UTA, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj – Sepsi, duminică, 21:00, DGS 1

Meciul tur se joacă la București și va putea fi urmărit ÎN DIRECT pe Digi Sport 2, în format Live Video pe digisport.ro, dar și din aplicația Digi Sport de către abonații RCS-RDS de pe teritoriul României.

CSM București – Metz, LIVE VIDEO, de la 17:00 pe Digi Sport 2. Turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM București s-a calificat în sferturile de finală ale EHF Champions League după ce a câștigat cu același scor, 30-24ambele partide cu Krim.

Formația din capitală este printre cele opt echipe care luptă pentru un loc în final four-ul Ligii Campionilor de la Budapesta. Bucureștencele vor avea misiune grea în sferturi. Întâlnesc Metz, cea mai titrată echipă din Franța.

• Adversara tigroaicelor are în palmares 25 de titluri de campioană în Hexagon, dar nu stă foarte bine la nivel european. Metz a ajuns doar de două ori în careul de ași al handbalului european.

Ce a declarat Adi Vasile înainte de duelul cu Metz

Adi Vasile a prefațat meciul contra franțuzoaicelor: ”Faptul că primul meci îl vom juca în fața fanilor noștri într-o polivalentă plină e cel mai bun lucru pentru noi. E un meci în care trebuie să fii pregătit și să te sacrifici. De fapt, două meciuri în care trebuie să fii pregătit să te sacrifici, pentru că ai nevoie de un extra care vine din toată această nebunie, dar vine și din a avea liniște, echilibru mental și emoțional”

Etichete: handbal , liga campionilor , champions league , csm bucuresti , metz