Claudiu Niculescu a început să râdă când a fost întrebat de Dinamo. Fostul mare jucător al „câinilor” a anunţat că nu o va mai antrena pe CSC Şelimbăr, formaţie pe care o va pregăti până la finalul acestui sezon.
După ce a vorbit despre despărţirea care va avea loc la jumătatea lunii mai cu divizionara secundă, Claudiu Niculescu a fost întrebat dacă a fost contactat de cei din conducerea lui Dinamo.
Claudiu Niculescu a început să râdă când a fost întrebat de Dinamo, după despărţirea de Şelimbăr! Mesaj clar pentru conducere
Fostul jucător din Ştefan cel Mare a început să râdă atunci când a auzit întrebarea, după care le-a transmis un mesaj celor din conducerea „câinilor”. În cazul în care va fi căutat, Niculescu este dispus să negocieze cu Dinamo:
„Haha. Nu, cu siguranță nu. Am rămas dezamăgit după acel episod. Nu mă autopropun. Dacă va fi în viitor, ne vom pune la masă. Până atunci, sunt speculații”, a declarat Claudiu Niculescu, la digisport.ro.
Claudiu Niculescu a făcut referire şi la episodul din 2018, atunci când a fost demis de conducerea lui Dinamo prin telefon, la ora 2 noaptea. Atunci, el a fost înlocuit pe banca tehnică de Mircea Rednic.
De la finalul sezonului, Claudiu Niculescu va fi liber de contract. El a preluat-o pe Şelimbăr în noiembrie 2022, iar sezonul acesta a avut un parcurs foarte bun în sezonul regulat. Fără drept de promovare, echipa a arătat altă faţă în play-off.
Ionuţ Chirilă e gata să devină antrenorul lui Dinamo şi în Liga a 2-a: „Am construit cea mai puternică generaţie”
Ionuţ Chirilă e gata să devină antrenorul lui Dinamo şi în Liga a 2-a. Până să fie numit croatul Zeljko Kopic, Ionuţ Chirilă a fost unul dintre numele luate în calcul pentru a prelua banca tehnică a „câinilor”.
Dinamo este foarte aproape de a retrograda în Liga a 2-a. „Câinii” sunt pe loc direct retrogradabil şi, chiar în eventualitatea unei victorii în ultima etapă, depind de jocul rezultatelor. Dinamo – UTA se joacă duminica aceasta, de la ora 21:30. Meciul va fi în format LIVE SCORE pe AS.ro.
Reclamă 4 / 0/3
„Indiferent dacă se salvează de la retrogradare sau nu, trebuie făcută o reconstrucție de la zero! Dacă mi s-ar propune să vin să antrenez la Dinamo, aș accepta, chiar și dacă retrogradează în Liga a 2-a. În primul rând, îmi plac lucrurile cu un grad ridicat de dificultate. În al doilea rând, Dinamo este casa mea. Acolo m-am născut, am crescut și m-am desăvârșit profesional.
La Dinamo, am construit cea mai puternică generație a fotbalului românesc. Transferul de 2,4 milioane dolari al lui Tararache la Grasshoppers Zurich a salvat clubul de la faliment, în cea mai neagră perioadă a existenței ale.
Dacă aș fi fost lăsat să îmi continui treaba la Dinamo, astăzi clubul ar fi fost departe. Ar fi fost un club stabil din punct de vedere fotbalistic și financiar”, a declarat Ionuţ Chirilă pentru gsp.ro.
Citește și:
![Loading ... Loading ...](https://as.ro/wp-content/plugins/wp-polls/images/loading.gif)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/LOGONOUSUSBUN.png)
![](https://dinsport.ro/wp-content/uploads/2024/01/BANER-SIDEBAR-300-250-bun.jpg)
De Neratat
-
Alte Sporturi
/ 11 ore în urmăNadia Comăneci, imagini colosale la Jocurile Olimpice 2024, alături de Rafael Nadal, Serena Williams şi Carl Lewis
„După două ediţii în care nu am reuşit să ne calificăm, mă bucur că...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 11 ore în urmăVlad Chiricheş i-a răspuns lui Gigi Becali, după FCSB – Oţelul 0-2: „Crede că joc la mişto! Poate nu e ce vrea patronul mereu!”
Gigi Becali a „distrus” un jucător, după FCSB – Oţelul 0-2: „Te nenoroceşte! El...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 11 ore în urmăGigi Becali, ofertă uriaşă pentru Louis Munteanu: „M-am enervat şi mai fac transferuri”! Ce i-a propus lui Florin Tănase
Gigi Becali nu a renunțat la jucătorul cotat la 1.8 milioane de euro și...
De Simina PREDA -
Alte Sporturi
/ 12 ore în urmăGigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după FCSB – Oţelul 0-2: „A fost cel mai bun”
Gigi Becali i-a făcut praf pe majoritatea jucătorilor, dar a avut un preferat după...
De Simina PREDA
You must be logged in to post a comment Login