Ce goluri a dat William Baeten, fotbalistul de la FCU Craiova care i-a atras atenția lui Gigi Becali

• Premier League: Aston Villa – Chelsea, sâmbătă, 22:00, DGS 2

• SuperLiga: FCSBFarul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

William Baeten a intrat recent în atenția lui Gigi Becali (65 de ani), patronul celor de la FCSB

William Baeten a reușit două goluri cu ”U” Cluj.  L-a convins pe Gigi Becali?

Primul gol al lui Baeten a fost în minutul 24, când a făcut 1-1. Mijlocașul celor de la FCU Craiova a punctat cu un șut superb, din marginea careului mare, direct la colțul lung.

Același Baeten a făcut 2-1 în minutul 55, cu un gol marcat cu o lovitură de cap.  După golul egalizator al lui Anselmo, FCU Craiova s-a impus cu reușita lui Blănuță, din minutul 76.