Ce fac stranierii români. Radu Drăgușin, pe teren în succesul lui Tottenham pe Old Trafford. Sorescu, gol marcat în Turcia

Duminică, 29 septembrie

Yenisey – FC Ural (Eric Bicfalvi) 3-0

Mijlocașul Eric Bicfalvi a jucat 61 de minute pentru Ural în partida din acest weekend.

Eyupspor – Gaziantep (Alexandru Maxim și Deian Sorescu) 3-2

Deian Sorescu a marcat golul de 1-1 și avea să fie schimbat în minutul 83. Alexandru Maxim a fost și el titular, dar nici el nu a prins finalul meciului, fiind schimbat în minutul 59.

Juve Stabia – Pisa (Marius Marin, Adrian Rus și Olimpiu Moruțan) 2-0

Marius Marin a fost integralist la oaspeți, iar Adrian Rus a fost rezervă. Olimpiu Moruțan rămâne în afara lotului, din cauza unei accidentări suferite în aprilie.

Salernitana (Andres Șfaiț) – Catanzaro 0-0

Mijlocașul Andres Șfaiț nu a fost inclus în lotul gazdelor în duelul de Serie B.

Manchester United – Tottenham (Radu Drăgușin) 0-3

Radu Drăgușin a fost introdus în minutul 81 al duelului de pe Old Trafford, unul câștigat la pas de echipa românului.

Al Tai (Andrei Cordea) – Ohod 2-1

Andrei Cordea a fost titular la gazde și a marcat primul gol al partidei cu Ohod.

Gyeongnam – Suwon Bluewings (Sebastian Mailat) 1-1

Sebastian Mailat a jucat 26 de minute pentru oaspeți, dar a dat o pasă de gol.

Sassuolo (Horațiu Moldovan și Daniel Boloca) – Spezia 1-1

Horațiu Moldovan și Daniel Boloca au fost integraliști pentru Sassuolo în Serie B.

Udinese (Răzvan Sava) – Inter (Ionuț Radu) 2-3

Răzvan Sava a fost rezervă la gazde, în timp ce omologul său, Ionuț Radu, nu a prins lotul la oaspeți.

Bandirmasport – Ankaragucu (Dorin Rotariu) 2-0

Dorin Rotariu a fost integralist la oaspeți, dar nu a repetat performanța din runda precedentă.

Khorfakkan (antrenor Daniel Isăilă) – Ittihan Kalba 0-2

Khorfakkan a cedat pe teren propriu în etapa 4 din Emiratele Arabe Unite și este clasată pe locul 12 din 14 posibile.

Rayo Vallecano (Andrei Rațiu) – Leganes 1-1

Fundașul dreapta Andrei Rațiu a fost titular din nou pentru Rayo și a primit 6.9 pe Sofascore.

Omonia Aradippou – Karmiotissa (Răzvan Grădinaru) 1-1

Răzvan Grădinaru a jucat 25 de minute pentru oaspeți, care rămân cu 5 puncte după 5 etape.

Moton Lublin – Slask (Tudor Băluță) 2-1

Tudor Băluță a fost doar pe banca de rezerve la Slask în ultima partidă din campionatul Poloniei.

Bravo – Celje (Marco Dulca) 3-2

Mijlocașul Marco Dulca a jucat 81 de minute la oaspeți. Campionii Sloveniei au căzut pe 5, în urma acestui eșec.

Al Orubah – Damac (Nicolae Stanciu, Florin Niță și antrenor Cosmin Contra) 1-0

Florin Niță și Nicolae Stanciu au fost titulari la oaspeți, dar nu au putut să-l ajute pe Cosmin Contra să urce în clasament.

Cherno More (Claudiu Keșeru) – CSKA Sofia 0-0

Atacantul Claudiu Keșeru a jucat 27 de minute pentru gazde, în remiza din runda a 10-a a primei ligi din Bulgaria.

Vojvodina (Mihai Butean) – Radnicki Nis 3-3

Mihai Butean a fost titular la gazde, dar a fost schimbat în minutul 72, la scorul de 2-1 pentru oaspeți.

Vineri, 27 septembrie

Al Nassr – Al Wehda (Alexandru Crețu) 2-0

Alexandru Crețu a fost integralist la oaspeți, fiind notat cu 6.2 de Sofascore.

Zalgiris (Liviu Antal) – Dainava Alytus 3-1

Liviu Antal a jucat 86 de minute la gazde, dar nu a reușit să marcheze și să se distanțeze în clasamentul marcatorilor.

Al-Wahda – Bani Yas (Andrei Burcă) 2-2

Fundașul central Andrei Burcă a jucat toate cele 90 de minute pentru Bani Yas în egalul din runda a 4-a din Emiratele Arabe Unite.

Katowice – Pogon Szczecin (Valentin Cojocaru) 3-1

Valentin Cojocaru a fost titular la oaspeți și a blocat trei șuturi pe spațiul porții.

AC Milan – Lecce (Alexandru Borbei și Rareș Burnete) 3-0

Alexandru Borbei și Rareș Burnete au fost rezerve la Lecce în eșecul categoric cu ”diavolul milanez”.

Luni, 30 septembrie

Cracovia (Virgil Ghiță)Stal Mielec ora 20:00

Jeddah – Al Safa (Alexandru Albu) ora 20:15

Sudtirol – Palermo (Ionuț Nedelcearu) ora 20:30

Benevento (Alin Toșca)Juventus U23 ora 21:45

Parma (Dennis Man și Valentin Mihăilă) – Cagliari (Răzvan Marin) ora 21:45

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Sursa

Gigi Becali, 3 schimbări la pauză în meciul cu Sepsi! Jucătorii care au ieşit şi cine a intrat pe teren

Aceasta a fost prima reușită pentru Tănase de la revenirea la FCSB. Pe lângă acest… Read More

25 de minute ago

AEK – Panathinaikos 1-0. Derby-ul Atenei e în direct în AntenaPLAY

Sezonul trecut, PAOK a reuşit să cucerească titlul în ultima etapă, chiar pe terenul lui… Read More

Cine este omul care l-a dat afară pe Marius Lăcătuș de la antrenamentul Stelei: ”Era mai războinic”

Fostul atacant a făcut istorie în tricoul ”militarilor”, fiind singurul jucător din România care a… Read More