AS Monaco – Fenerbahce 93-88. Victorie importantă pentru francezi în Euroligă!

• SuperLiga: FCU Craiova”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSBFarul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Meciul a putut fi urmărit în direct pe Digi Sport 4. De asemenea, abonații RCS-RDS au mai putut urmări partida pe site-ul digisport.ro, dar și pe aplicația Digi Sport.

AS Monaco – Fenerbahce 93-88. Turcii au pierdut victoria pe final

AS Monaco a avut un start mai bun de meci și și-a asigurat un avantaj de 9-0 în primul sfert pe care și l-a adjudecat cu scorul de 31-21. Oaspeții și-au crescut nivelul și au revenit în al doilea sfert pe care l-au câștigat cu 29-23.

Totuși, francezii au fost în avantaj la pauză, 54-50. Fenerbahce a preluat conducerea în sfertul trei și s-a distanțat la 74-65. În cele din urmă, AS Monaco a revenit în ultimul sfertul și și-a asigurat victoria.

Donatas Motiejunas a fost cel mai bun marcator pentru AS Monaco, cu 18 puncte, și a fost urmat de Jordan Loyd, cu 15 puncte. De cealaltă parte, Tyler Dorsey a fost principalul marcator al lui Fenerbahce, cu 25 de puncte, iar Scottie Wilbekin l-a urmat cu 23 de puncte.

• Este important de precizat că Fenerbahce a câștigat primul meci, scor 95-91, după prelungiri.

VIDEO AS Monaco – Fenerbahce 93 – 88

Etichete: fenerbahce , monaco , euroliga