Ana Bogdan – Leylah Fernandez 6-4, ACUM, în direct la Digi Sport 2. Românca a câștigat primul set

• Liga 2: Gloria Buzău – Unirea Slobozia, marți, 19:00, DGS 1

• Champions League: PSG – Borussia Dortmund, marți, 22:00, DGS 1

• Partida dintre cele două tenismene este programată ACUM, în direct pe Digi Sport 2. De asemenea, abonații RCS-RDS vor putea urmări partida pe aplicația Digi Sport și pe site-ul digisport.ro

Update Ana Bogdan – Leylah Fernandez 3-2. Egalată de adversara din Canada, românca a trecut din nou în avantaj.

Update Ana Bogdan – Leylah Fernandez 2-0. Românca are un start excelent. A câștigat primele două game-uri.

Update: A început meciul.

Înainte de a avea loc această partidă, atât Ana Bogdan, cât și Leylah Fernandez, au concurat în turnee din Spania, însă ambele au fost învinse.

Dacă românca a pierdut în turul II al turneului Lleida Challenger cu 1-2 la seturi (3-6, 6-4, 1-6) în fața Mayarei Sherif (28 de ani, 80 WTA), canadianca a ”cedat” tot cu 1-2 la seturi (5-7, 6-2, 4-6) în fața tunisiancei Ons Jabeur (29 de ani, 9 WTA) în sferturile de finală ale WTA Madrid.

Cea care se va impune în acest duel de la WTA Roma o va înfrunta în turul II pe cehoaica Marketa Vondrousova (24 de ani, 6 WTA).

Între Bogdan și Fernandez nu s-a mai jucat nicio partidă directă, astfel că duelul de la Roma va fi primul dintre cele două tenismene.

Etichete: wta roma , ana bogdan , leylah fernandez