”A fost ca la ruletă”. Elias Charalambous, epuizat după Sepsi – FCSB 2-2. Ce spune despre gafa lui Târnovanu

• SuperLiga: Hermannstadt – Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova – CFR, joi, 21:45, DGS 1

În minutul 22, Roland Varga a dus scorul la 1-1, iar David Miculescu a stabilit scorul primei reprize. În minutul 70, Ștefan Târnovanu a ieșit greșit la o centrare, iar Florin Ștefan a profitat.

Elias Charalambous s-a simțit ca la ruletă în meciul Sepsi – FCSB 2-2. Ce a spus despre accidentarea lui Florinel Coman

Antrenorul Elias Charalambous a încercat să pară liniștit la finalul partidei, dar a recunoscut că este îngrijorat de ceea ce s-a întâmplat cu Florinel Coman. Cel mai important jucător al echipei  a spus că a ieșit pentru că a simțit o durere și nu a vrut să riște. El a fost înlocuit încă din minutul 19.

„Am început meciul foarte bine și am ratat câteva ocazii, puteam să dăm două sau trei goluri, înainte să marcăm golul doi. Atunci îți vin multe lucruri în cap și din păcate am fost egalați. A fost ca la ruletă! Este important că am câștigat un punct și o să vedem ce ne așteptă. Florinel Coman este un jucător important, a marcat un gol frumos și sperăm să nu fie ceva grav”, a declarat Elias Charalambous.

Antrenorul FCSB l-a apărat și pe Ștefan Târnovanu. Portarul oaspeților a spus că se consideră vinovat că echipa lui nu a câștigat această partidă.

”Suntem tot mai aproape de titlu în fiecare săptămână și încercăm să ne asigurăm titlul. Trebuie să ne refacem și să câștigăm meciul următor. (Târnovanu a spus că este vinovat de înfrângere) Își arată personalitatea și caracterul. Dar nu putem să-l omorăm că a făcut o greșeală. În play-off sunt numai echipe puternice și trebuie să ne concentrăm”, a mai afirmat Elias Charalambous.

VIDEO cu rezumatul meciului Sepsi – FCSB 2-2:

Etichete: elias charalambous , sepsi – fcsb , elias charalambous florinel coman , elias charalambous Ștefan târnovanu