Alex Băluță a văzut ce s-a întâmplat la FCSB vara aceasta și s-a convins: “Așa cred și eu!”

• Media: Liga Digi Sport, vineri, 17:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 20:55, DGS 1

Atacantul roș-albaștrilor a fost activ în tridentul ofensiv, dar nu a reușit să contribuie decisiv, iar în minutul 62 i-a făcut loc lui Luis Phelipe, cel care a stabilit scorul final.

Alex Băluță, convins că FCSB arată mai bine decât sezonul trecut

La flash-interviul de după meci, Băluță i-a lăudat pe cei de la Corvinul pentru prestația din prima repriză, apoi a vorbit despre echipa sa, despre care crede că s-a îmbunătățit considerabil vara aceasta.

“E o bucurie imensă, un trofeu important pentru noi, n-a fost un meci ușor, chiar dacă l-am câștigat cu 3-0. Ne-au pus probleme în prima repriză.

(n.r. e FCSB din acest sezon mai bună decât cea anterioară?) Așa zic și eu, numeric stăm mult mai bine decât anul trecut, avem jucători foarte buni pe toate pozițiile, e un câștig pentru noi. Important e să fim uniți, să avem un grup puternic”, a declarat Băluță.