3.000.000 de euro încasate de FRF. Dezvăluirea a fost făcută în direct la Digi Sport

Federația Română de Fotbal a raportat încasări de trei milioane de euro de la începutul anului din vânzarea de echipamente sportive și materiale promoționale.

Dezvăluirea a fost făcută de Daniel Stanciu în direct la Digi Sport, la emisiunea moderată de Vali Moraru.

Am pus o întrebare la Federație legată de încasări din tricouri și materiale promoționale.

N-au o sumă clară, dar președintele Burleanu spune că de la începutul anului au avut vânzări de aproximativ trei milioane de euro.

Deci după calificare (n.r. la EURO 2024), încasări pentru echipamente sportive și materiale promoționale”, a spus Daniel Stanciu, la Digi Sport Special.

Mie mi se pare cam mult”, a transmis Vali Moraru.

Presa din Olanda a dat verdictul: “Olanda a fost mult mai puternică decât România!

La scurt timp după succesul în fața României, presa din Olanda a reacționat și a oferit un verdict tranșant: naționala lui Ronald Koeman a fost mult mai puternică decât adversara sa.

“Naționala Olandei a ajuns în sferturile de finală ale Campionatului European, după un succes meritat marți seara. Sâmbătă, vom întâlni Turcia, care a învins călăul Olandei, Austria. Olanda a fost mult mai puternică decât România, mulțumită lui Cody Gakpo și lui Donyell Malen: 3-0.

Ronald Koeman s-a plimbat neliniștit în careul său de antrenor, la Munchen, pentru destul de mult timp. Cu capul în pământ, spera la golul 2 al eliberării pentru Olanda. După 84 de minute, s-a întâmplat, în sfârșit. Într-un duel pe linia de fund, Cody Gakpo a fost cel mai deștept, a ținut mingea în teren și i-a pasat lui Donyell Malen, care a marcat ușor pentru 2-0.

Koeman&Co. s-au putut bucura zgomotos, în sfârșit, alături de fanii olandezi de pe stadion. Mai ales după ce Malen a făcut 3-0, în minutele de prelungire. Biletul pentru sferturi era în sfârșit securizat.

După ce Gakpo a deschis scorul, Olanda a dominat clar multe secvențe ale meciului. Din punct de vedere tehnic, am fost mult mai bun decât românii, dar golul 2 întârzia să vină. Ne-a lipsit precizia la finalizare, iar portarul Florin Niță a salvat mai multe mingi. După mai multe ratări, Malen a dat drumul petrecerii la Munchen, un oraș încărcat de istorie pentru olandezi.”, au notat jurnaliștii de la ad.nl.

Etichete: frf , daniel stanciu , bani frf , vali moraru